Paczki Zeromski

i

Autor: MS

Świąteczny poczęstunek dotarł do pracowników szpitala im. Żeromskiego

2021-04-03 19:13

Narażają swoje zdrowie i pracują bez wytchnienia, ale świąteczny posiłek ich nie ominął. W sobotę personel szpitala im. Żeromskiego w Krakowie odebrał paczki z wielkanocnymi przysmakami przygotowanymi przez najlepsze krakowskie restauracje. To w ramach akcji „Świąteczny przysmak od serca” organizowanej co roku przez miasto oraz Małopolską Organizację Turystyczną.

- Jest to niezwykle miłe, już widziałam jak pracownicy w dyżurkach podglądają zawartość tych pięknie udekorowanych paczuszek. Jednym okiem zerkałam, że jest mazurek, jest żurek... Więc myślę, że uda się nam w święta spożyć wszystko, co każe tradycja.

- nie kryła radości rzeczniczka placówki Anna Górska. Pracownicy szpitala przyznawali, że chwila na posilenie się świątecznym żurkiem czy mazurkiem, to również bardzo potrzebna chwila wytchniania. Codzienność w szpitalu może bowiem przytłaczać.

- Święta nie zwalniają nas z pracy, musimy pracować tak samo, a czasem nawet dużo ciężej, bo jest jednak mniej personelu. Wielu pracowników musiało zostać porozdzielanych do dodatkowych zadań. Jest bardzo dużo pracy. Nie ma chwili na odpoczynek, a pacjenci potrzebują przecież żebyśmy przy nich byli.

- mówiła pielęgniarka Małgorzata Pokładek. Wszystkie restauracje, które przygotowały świąteczny poczęstunek otrzymały w ubiegłym roku wyróżnienie Michelin. W sumie przygotowano aż 1200 paczek.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE