Studniówka 2023. Zobaczcie, jak bawili się maturzyści Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie [ZDJĘCIA]

2023-01-30 9:43

W Krakowie na dobre zagościł już sezon na studniówki. Do tegorocznego egzaminu dojrzałości pozostały już tylko 93 dni. Przedmaturalny czas to oczywiście tradycyjnie okres wystawnych bali. Nie inaczej było w Zespole Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie. Zobaczcie, jak uczniowie szkoły bawili się na studniówce!

Studniówka 2023. Gdzie świętował Zespół Szkół Budowlanych nr 1?

Studniówka Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 odbyła się w Dworze w Tomaszowicach. Oczywiście podczas balu nie mogło zabraknąć oficjalnych uroczystości, podziękowań, a przede wszystkim tradycyjnego poloneza!

Warto dodać, że Technikum Budowlane nr 1, które jest częścią Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie, w tegorocznej edycji rankingu „Perspektywy” zajęło 18. miejsce w województwie małopolskim, co przełożyło się na 111. pozycję w skali kraju. Historia placówki sięga 1834 roku. Właśnie wtedy senat Wolnego Miasta Krakowa powołał najstarszą w Polsce uczelnię typu technicznego – Instytut Techniczny, który został później przekształcony w Państwową Szkołę Przemysłową.

Technikum Budowlane, jako samodzielna szkoła powstało w roku szkolnym 1951/1952. Wówczas uczęszczało do niego 570 uczniów.

Ferie w Krakowie: oferta Tauron Areny

QUIZ: Jak dobrze znasz Kubackiego, Stocha i Żyłę?

Pytanie 1 z 11
Który ze skoczków jest najstarszy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE