Studenci Uniwersytetu Pedagogicznego mówią: #włączsiebie i UPoluj Kulturę!

i

Autor: Uniwersytet Pedagogiczny Pierwsze wydarzenia związane z akcją już niedługo!

Studenci Uniwersytetu Pedagogicznego mówią: #włączsiebie i UPoluj Kulturę!

2021-05-27 15:55

Walka z samotnością przy pomocy listu w butelce? Na taki pomysł wpadli studenci Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, którzy już po raz trzeci ruszają z akcją "UPoluj Kulturę". Cykliczne wydarzenie mierzy się z jakimś istotnym problemem społecznym, który według organizatorów uwidocznił się w danym roku.

Studenci Uniwersytetu Pedagogicznego chcą walczyć z samotnością i możecie im pomóc! Już trzeci raz rusza projekt Instytutu Nauk o Informacji czyli "UPoluj Kulturę". Co roku porusza inny, aktualny problem społeczny. Pierwsza edycja skupiała się na zdrowym odżywianiu, druga na hejcie w Internecie. Teraz studenci chcą się zmierzyć z problemem samotności w dobie pandemii koronawirusa.

Nie stricte z samą samotnością, co z ludźmi, którzy są wokół ludzi samotnych. Chcemy im po prostu nakreślić co może spowodować samotność, do czego może doprowadzić, bo to są naprawdę już ciężkie tematy kiedy ona przejdzie w choroby stanu psychicznego. Nawiązujemy tutaj mocno na przykład do wydarzeń kulturalnych - mówi szef projektu Mateusz Zaczkowski.

W najbliższy weekend na pierwszym piętrze budynku uczelni przy ulicy Podchorążych 2 odbędzie się akcja "list w butelce".

Przychodzi osoba z jakimś tam pomysłem na list, wkłada list do butelki i automatycznie bierze jeden z innej butelki. To jest taka wymiana i wtedy inny człowiek, inna osoba, która przyjdzie, dostanie list tej pierwszej osoby. Jeśli napisze tam kontakt, a nawet jeśli nie napisze tego kontaktu, to wszystko się może jakoś tam później zgrać - mówi Zaczkowski.

A już 5 czerwca na profilach społecznościowych akcji odbędzie się koncert online. Zapraszamy serdecznie na profile społecznościowe akcji na Facebooku (tutaj) oraz Instagramie (tutaj), gdzie stale organizowane są live'y, podcasty, webinary i konkursy.

O szczegółach z szefem projektu Mateuszem Zaczkowskim rozmawiał nasz reporter Kuba Paduch:
Córka wskoczyła do studni z samotności
Sonda
Co sądzisz na temat robienia zapasów w obliczu zagrożenia koronawirusem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE