Kraków: mieszkańcy nie zapłacą za Strefę Płatnego Parkowania do 11 kwietnia

2020-04-01 10:14 NM
Strefa parkowania Kraków
Autor: Straż Miejska Miasta Krakowa

Dobre wieści dla osób, które w obecnej sytuacji przemieszczają się po Krakowie samochodem. Nie będzie trzeba płacić za Strefę Płatnego Parkowania do 11 kwietnia. Miasto wydłużyło zawierzenie opłat w związku z rozwijającą się pandemią koronawirusa.

W związku z ostatnimi decyzjami Rządu Gmina Kraków podjęła decyzję o tym, aby okres, w którym nie są prowadzone kontrole w Strefie Płatnego Parkowania i w którym nie są pobierane opłaty za to parkowanie wydłużyć i będzie on obowiązywał do 11 kwietnia - mówi Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Decyzja ta przyczynić się do rozprzestrzenia się koronawirusa. Wiele osób wybiera w tym momencie samochód zamiast komunikacji miejskiej. Dzięki temu zmniejsza się bezpośredni kontakt mieszkańców. Osoby te nie tylko dojeżdżają do pracy w centrum Krakowa, ale też opiekują się bliskimi, którzy tam mieszkają.

W związku ze zmianami wydłużony został też czas obowiązywania wykupionych abonamentów postojowych o okres zawieszenia opłat.

Abonamenty, które zostały zakupione, będą wydłużone za ten okres, kiedy nie są pobierane opłaty, czyli nie około dwa, a cztery tygodnie. Z abonamentami wydarzy się to automatycznie, nie trzeba będzie się nigdzie udawać, żeby je przedłużyć - dodaje Michał Pyclik

To grypa czy koronawirus? Posłuchaj, jakie są podobieństwa, a jakie różnice? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Posłuchaj, co pacjent onkologiczny musi wiedzieć o koronawirusie. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Imprezy odwołane z powodu pandemii

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.