Staw w Parku Lotników Polskich

i

Autor: Wikimedia

Staw w Parku Lotników Polskich zarósł glonami

2022-08-10 8:57

Krakowskie Malediwy zarosły glonami. Chodzi o staw w Parku Lotników Polskich, który otwarto wiosną. Początkowo krystaliczna woda zmieniła barwę na brunatnozieloną.

Park Lotników Polskich cieszy się dużym zainteresowaniem krakowian. Na początku roku otwarty został staw, którym mieszkańcy byli zachwyceni. Po kilku miesiącach przejrzysta woda zmieniła się jednak w mniej ponętną, pełną glonów i roślinności. To z powodu uszkodzenia systemu filtrowania wody, wyjaśnia Żaneta Kołodziej z Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Uszkodzenie powstało na skutek kąpieli, które są zabronione. Naprawa zostanie wykonana przez Zarząd Zieleni Miejskiej. Ponowne uruchomienie nastąpi za około trzy tygodnie.

Awaria systemu oczyszczania wody to jednak szansa dla wodnych stworzeń, które najprawdopodobniej będą mogły w najbliższym czasie pojawić się w stawie.

Kiedy jednak woda wróci do dawnego, cieszącego oczy krakowian stanu, prawdopodobnie ryby znikną ze stawu.

Oczywiście nie zarybiamy stawu. Ryby pojawią się tam na skutek naturalnego procesu. Czasowe wyłączenie systemu filtracji spowoduje nagromadzenie glonów, dlatego przed uruchomieniem systemu będzie wymagane dodatkowe czyszczenie.

Rośliny doniczkowe jako naturalne leki. Czy wiesz jakie mają działania lecznicze?

Pytanie 1 z 4
Anginowiec - na co stosować?
Anginowiec
Glony i grzyby na elewacji - renowacja krok po kroku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE