Stary plastik odchodzi na rzecz nowego. Miasto wymienia najstarsze Krakowskie Karty Miejskie

i

Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Takie karty jak powyższa będą jedynymi obowiązującymi po 31 marca.

Stary plastik odchodzi na rzecz nowego. Miasto wymienia najstarsze Krakowskie Karty Miejskie

2020-02-04 13:32

Jedna karta, by mieć do wszystkiego dostęp. Zarząd Transportu Publicznego wprowadza zmiany w Krakowskiej Karcie Miejskiej.

Jedna karta w miejsce dwóch. Krakowski Magistrat wprowadza metamorfozę w Krakowskiej Karcie Miejskiej. Konkretnie zmieni się sam plastik. Stary model mógł mieć nabity tylko bilet miesięczny komunikacji miejskiej. Teraz pasażerowie będą mogli mieć na jednej legitymacji także Kartę Krakowską, która w zamian za opłacanie podatków w Krakowie uprawnia do różnych zniżek w miejskich instytucjach.

Wymiana ułatwi przede wszystkim kontrole. Wpłynie też na to, że nie zgubimy jednej z kart, czyli nie będziemy potem musieli wyrabiać nowej. Będziemy mieli wszystko na jednym nośniku. Na Karcie Krakowskiej również możemy mieć inne rzeczy, nie tylko komunikację miejską - tłumaczy Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego.

Zmiana nie jest dobrowolna. Posiadacze starych kart muszą je wymienić do końca marca, bo po tym terminie stracą ważność.

Wystarczy przyjść do jednego z siedmiu punktów sprzedaży biletów. Adresy, godziny otwarcia są dostępne na naszej stronie internetowej www.mpk.krakow.pl. Przychodząc do punktu sprzedaży, wystarczy że pokażemy naszą starą kartę. Konieczne jest też aktualne zdjęcie legitymacyjne - mówi Marek Gancarczyk z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Urzędnicy szacują, że w obiegu może być nawet 30 000 kart miejskich, które trzeba będzie wymienić. W sumie wszystkich kart miejskich w Krakowie jest około pół miliona.

Wymiana karty jest bezpłatna.

Kraków wymieni najstarsze Karty Miejskie. Posłuchaj materiału Kuby Paducha:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE