Spieszyło jej się do domu. Chciała wręczyć policjantom łapówkę. Pieniądze wrzuciła… przez okno radiowozu

i

Autor: Policja Myślenice

Spieszyło jej się do domu. Chciała wręczyć policjantom łapówkę. Pieniądze wrzuciła… przez okno radiowozu

2023-03-02 8:26

Małopolska policja poinformowała o kuriozalnej próbie przekupienia mundurowych przez mieszkankę powiatu suskiego. Kobieta oczywiście nie osiągnęła swoich zamiarów i została zatrzymana. Teraz grozi jej nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dlaczego kobieta została zatrzymana?

Do całego zajścia doszło we wtorek, 28 lutego. Policjanci myślenickiej drogówki przeprowadzali kontrolę prędkości w Skomielnej Białej, gdzie zatrzymali jeden z pojazdów w związku ze zbyt szybką jazdą.

Policjanci rutynowo nakazali pozostać kobiecie w samochodzie. Ta jednak miała nieco inny plan na rozwiązanie sytuacji. 54-latka postanowiła wysiąść z pojazdu, podeszła do radiowozu i oświadczyła, że spieszy jej się do domu, a potem… wrzuciła przez uchyloną szybę 200 złotych.

- Jej działanie przyniosło odwrotny do zamierzonego skutek. Zamiast do domu trafiła bowiem do myślenickiej komendy – informuje policja.

Mundurowi poinformowali kobietę o popełnionym przez nią przestępstwie. 54-latka usłyszała już zarzuty.

- Za przestępstwo, jakim jest próba wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, kobiecie grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Kierującej nie ominął również mandant karny za popełnione wykroczenie - 300 złotych i 5 punktów karnych – dodaje małopolska policja.

Gwiazdozbiór Jaruzelskiej: Dorota Williams

QUIZ. Jak dobrze znasz polskie seriale lat 90.?

Pytanie 1 z 10
Jak miała na imię córka głównego bohatera serialu "Ekstradycja"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE