Śnieg pojawił się w Tatrach. Na szlakach jest bardzo niebezpiecznie!

2021-09-21 9:12
Śnieg pojawił się w Tatrach. Na szlakach jest bardzo niebezpiecznie
Autor: Kamery TOPR Śnieg pojawił się w Tatrach. Na szlakach jest bardzo niebezpiecznie

Zimowe warunki w Tatrach. Wysoko w górach pojawił się śnieg. Można go zauważyć m.in. na Kasprowym Wierchu czy Świnicy. TOPR ostrzega jednak przed wspinaczką. Szlaki są bardzo śliskie.

Pomimo tego, że kalendarzowo jeszcze mamy lato, to w Tatrach spadł śnieg. Biały puch pojawił się na wysokości ponad 1500 metrów. Można się na niego natknąć m.in. na Kasprowym Wierchu, Giewoncie czy Świnicy. I choć krajobraz może zachęcać do odwiedzania, to TOPR ostrzega przed zbytnim entuzjazmem. Szlaki są śliskie, trzeba też pamiętać o odpowiednim stroju.

Podlaskie. Niezwykłe odkrycie w kolejowych cysternach z żywicą

To zaczyna być okres najgorszych warunków w skali roku, kiedy mamy bardzo niewielką pokrywę śnieżną, leżącą na skale. To jest potwornie śliskie, zarówno w rakach, jak i bez raków - ostrzega Piotr Konopka ratownik TOPR.

Jeśli nigdy nie chodziliśmy wysokogórskim szlakiem, typu przejście przez Kozią Przełęcz, Rysy czy Orla Perć, to w takich warunkach, jakie są w tej chwili, raczej jest niewskazane - dodaje Zdzisław Chmiel, przewodnik wysokogórski.

A od poniedziałku ze względu na remont zamknięty do odwołania jest niebieski szlak na odcinku od schroniska na Polanie Kalatówki do końca Polany. Nieczynny jest także czerwony szlak od Czarnego Stawu pod Rysami na Rysy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE