Śmiertelne potrącenie w Krakowie. Tragedia na przejściu dla pieszych

i

Autor: Małopolska Policja

Tragedia w Krakowie

Śmiertelne potrącenie w Krakowie. Tragedia na przejściu dla pieszych

2023-03-27 23:03

W piątek, 24 marca w Krakowie doszło do śmiertelnego potrącenia 59-letniego mężczyzny. Tragedia miała miejsce na przejściu dla pieszych. Policjanci ze stolicy Małopolski wyjaśniają przyczynę i okoliczności wypadku.

Tragedia na przejściu dla pieszych w Krakowie

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, 24 marca ok. godz. 20:00. Policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Brzeskiej w Krakowie. Według wstępnych ustaleń mundurowych, 39-letnia kierująca samochodem osobowym marki Volvo potrąciła 59-latka. Mężczyzna poruszał się po oznakowanym przejściu dla pieszych.

Na miejsce niezwłocznie dotarli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz załoga pogotowia ratunkowego. Pieszy doznał poważnych obrażeń ciała i pomimo prowadzonej przez zespół ratownictwa medycznego reanimacji poniósł śmierć na miejscu – informuje policja.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez policjantów, a kierująca została poddana badaniu trzeźwości, które wykazało, że kobieta była trzeźwa.

Przy czynnościach obecny był także prokurator, któremu towarzyszył biegły do spraw wypadków drogowych.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Krakowie. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozwagę, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych – czytamy w policyjnym komunikacie.

Express Biedrzyckiej - dr Anna MATERSKA-SOSNOWSKA

QUIZ. Najsłynniejsze loga na świecie. Widzicie te symbole codziennie, wybaczamy tylko dwa błędy!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. Czerwona litera N to logo znanej platformy streamingowej. Chodzi o...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE