Jacuzzi AGH

i

Autor: fot. facebook.com, TAK dla jacuzzi w akademikach AGH

Słynne dmuchane jacuzzi z krakowskiego akademika wylicytowane! Ile za nie zapłacono?

2020-02-07 12:00

Najsłynniejsze jacuzzi w Polsce będzie miało nowego właściciela! Za dmuchaną wannę, którą student Akademii Górniczo-Hutniczej zamontował w swoim pokoju w akademiku, zwycięzca aukcji dał prawie 4,5 tysiąca złotych. Pieniądze zasilą konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przypomnijmy, w styczniu jeden ze studentów AGH zainstalował w swoim pokoju w akademiku wielkie dmuchane jacuzzi. Wanna była w stanie pomieścić aż tysiąc litrów wody. Student pochwalił się udogodnieniem w mediach społecznościowych, ale długo się nim nie nacieszył. Umiejscowienie jacuzzi w pokoju zagrażało konstrukcji akademika. Wanna szybko została zdemontowana, a uczelnia zaczęła badać całą sprawę.

Kilka dni później okazało się, że słynne jacuzzi zostało przez studentów przekazane na licytację, które wesprze Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Aukcja właśnie się zakończyła. Dmuchana wanna została zlicytowana za prawie 4,5 tysiąca złotych.

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 12 stycznia. W tym roku zbierane były fundusze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Orkiestra zagra pod hasłem "Wiatr w żagle". Wygląda na to, że WOŚP w tym roku znów może zaliczyć rekordowy wynik. W samym Krakowie zebrano 2,8 mln zł. Kwota ta jednak nie uwzględnia wyników aukcji. Te poznamy na początku marca.