Słowacja otwiera granice dla Polaków! Wiemy, kiedy będzie można pojechać do naszych sąsiadów

2020-06-19 11:46 NM
Słowacja otwiera granice dla Polaków! Wiemy, kiedy będzie można pojechać do naszych sąsiadów
Autor: Pixaby Słowacja otwiera granice dla Polaków! Wiemy, kiedy będzie można pojechać do naszych sąsiadów

Słowacja otworzy jednak granice dla obywateli Polski. Zmiany te zostały ogłoszone przez premiera naszych południowych sąsiadów, Igora Matovicia. Od kiedy będzie można pojechać na Słowację? Sprawdźcie na krakow.eska.pl.

Słowacja otwiera granice

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o tym, że Słowacja otworzyła granice dla 16 państw (wcześniej na jej teren mogli podróżować już obywatele Czech, Węgier i Austrii). Wśród nowych krajów nie znalazła się jednak Polska. Nasze państwo nie zostało wtedy uznane za bezpiecznie.

Kiedy otwarcie granic ze Słowacją?

W piątek, 19 czerwca napłynęły do nas kolejne, już dużo lepsze informacje. Słowacja otworzy granice także dla Polski! O tej decyzji poinformował premier naszych sąsiadów, Igor Matović.

Od soboty 20 czerwca 2020 r. od godz. 6 rano wjazd i tranzyt obywateli polskich przez Słowację odbywać się będzie bez jakichkolwiek ograniczeń - czytamy na stronie ambasady.

Zgodnie z jego zapowiedzią Polska zostanie włączona do słowackiej listy bezpiecznych państw. Oznacza to, że od soboty 20 czerwca 2020 r. od godz. 6 rano wjazd i tranzyt obywateli polskich przez Słowację odbywać się będzie bez jakichkolwiek ograniczeń.

Wybory prezydenckie: prezentacja kandydatów
Posłuchaj, jakie działanie ma insulina i jakie są jej rodzaje. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.