Słowa wsparcia płyną z całego świata. „Rodzina jest najważniejsza”

i

Autor: PAP/Grzegorz Momot/Print Screen/Instagram/Dawid Kubacki

Sport

Słowa wsparcia płyną z całego świata. „Rodzina jest najważniejsza”

2023-03-21 14:42

Dawid Kubacki, który w niedzielę, 19 marca miał rywalizować w norweskim Vikersund na kilka godzin przed startem wycofał się z zawodów. Informacja zaniepokoiła kibiców i świat sportu. Następnego dnia skoczek poinformował o powodach swojej decyzji i podał, że lekarze walczą o życie jego żony. Słowa wsparcia dla rodziny płyną z całego świata.

Trudne chwile Dawida Kubackiego

W poniedziałek, 20 marca w poruszającym wpisie w mediach społecznościowych Dawid Kubacki poinformował o powodach, dla których wycofał się z konkursu skoków narciarskich w norweskim Vikersund. Jego żona Marta trafiła do szpitala.

Jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem, że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale to nie jest teraz najważniejsze – napisał Kubacki.

Niemal natychmiast pod wpisem zaczęły pojawiać się ciepłe słowa wsparcia z całego świata. Komentarze zamieszczali koledzy po fachu, inni sportowcy, a przede wszystkim tysiące kibiców.

Słowa wsparcia płyną z całego świata. „Rodzina jest najważniejsza”

i

Autor: Print Screen/Instagram/Dawid Kubacki

Wszystkiego najlepszego Dawid dla Ciebie i Twojej rodziny! Mam nadzieję, że wszystko przebiega dobrze – napisał mistrz świata Karl Geiger.

Najlepsze życzenia w tym trudnym czasie. Rodzina jest najważniejsza – skomentował Robert Johansson.

Wsparcie Kubackiemu okazali także prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki.

Drogi Panie Dawidzie! Od lat jest Pan dla Polski i dla nas zawsze i niezawodnie. Jesteśmy z Panem - napisał prezydent.

Najwięksi sportowcy są przede wszystkim ludźmi. Dziękuję Dawidowi Kubackiemu za wspaniały sezon i życzę wiele siły podczas walki o zdrowie najbliższych - napisał szef rządu.

Trener polskiej kadry narodowej w skokach narciarskich Thomas Thurnbichler jest głęboko poruszony z powodu stanu zdrowia Marty żony Dawida Kubackiego.

Sport schodzi teraz na drugi plan. Moje myśli i myśli całego zespołu są z Dawidem, jego żoną i całą rodziną. Modlimy się za nich i przesyłamy siłę, jakiej teraz potrzebują, aby wszystko skończyło się dobrze - powiedział szkoleniowiec.

Szef norweskich skoków Clas Brede Brathen powiedział agencji NTB:

Z ręką na sercu mogę tylko powiedzieć, że w naszym środowisku wszyscy jesteśmy zjednoczeni i przejęliśmy się tą sytuacją. Trzymamy się razem pomimo granic, narodowości i pomimo wszystkiego, dlatego teraz jesteśmy z Dawidem.

Zwycięzca Pucharu Świata w punktacji generalnej i turnieju Raw Air Halvor Egner Granerud najpierw wpisał się na profilu Kubackiego w mediach społecznościowych, a później wyjaśnił swoje zaniepokojenie mediom.

O tym, że Dawid wycofał się dowiedziałem się 15 minut przed kwalifikacjami w niedzielę. Nic nie rozumiałem jednak czułem, że dzieje się coś bardzo poważnego i są wyższe powody, aby opuścić tak szybko Norwegię. Dopiero jego wpis na Instagramie uświadomił mi powagę tej sytuacji. Mogę mieć tylko nadzieję, że wszystko zakończy się dobrze - powiedział NTB.

Schody nieruchome w Krakowie. Nie działają już ponad 1600 dni

QUIZ. Czy wiesz co znaczą te słowa? 7/10 oznacza, że umiesz mówić po polsku

Pytanie 1 z 10
Konfabulacja to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE