Słaby mecz Cracovii. „Pasy” przegrały w Kielcach

Autor: Cracovia.pl

2023-02-07 9:02

Piłkarze Cracovii z pewnością nie będą najlepiej wspominać wyjazdu do Kielc w ramach 19. kolejki PKO Ekstraklasy. „Pasy” przegrały z Koroną, dla której było to pierwsze zwycięstwo od… 11 spotkań. Podopieczni Jacka Zielińskiego zmarnowali szansę na doskoczenie do czołówki i zaprezentowali się w kiepskim stylu.

Jak wyglądał mecz w Kielcach?

Zajmująca ostatnie miejsce w tabeli Korona przed tym meczem do bezpiecznej pozycji traciła już siedem punktów, dlatego Kielczan w poniedziałkowym meczu interesowało tylko zwycięstwo. Gospodarze od początku ruszyli do ataku i już w piątej minucie stworzyli pierwszą groźną sytuację, jednak potężne uderzenie zza linii pola karnego Miłosza Trojaka minęło bramkę Cracovii.

Gospodarze cały czas atakowali i po 30 minutach gry wreszcie dopięli swego. Adam Deja dośrodkował z rzutu rożnego, a Piotr Malarczyk strzałem głową nie dał żadnych szans Karolowi Niemczyckiemu. Skromne prowadzenie nie zadowoliło kieleckich piłkarzy, którzy w 36. minucie mogli zdobyć drugą bramkę, ale strzał Łukowskiego w ostatniej chwili zablokował obrońca Cracovii.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania w pole karne gości wpadł Dominick Zator, ale do jego podania nie doszedł żaden z jego kolegów z drużyny. W 56. minucie pomocnik „Pasów” Jewhen Konoplianka sfaulował Deaconu i sędzia podyktował „jedenastkę”. Pewne uderzenie Łukowskiego wyprowadziło gospodarzy na dwubramkowe prowadzenie.

Cracovia rzuciła się do odrabiania strat i bardzo szybko zdobyła kontaktową bramkę. Obrońca Korony Miłosz Trojak we własnym polu karnym zagrał ręką i goście mieli karnego, którego skutecznie wykonał Karol Knap. Gospodarze mogli odpowiedzieć na kwadrans przed zakończeniem spotkania, ale najpierw strzał Łukowskiego został zablokowany, a dobitka Podgórskiego przeszła nad poprzeczką bramki gości. W 83. minucie bramkę dla Korony mógł zdobyć wprowadzony w drugiej połowie Bartosz Śpiączka, ale jego główka była niecelna.

W ostatnich sekundach doliczonego czasu gry Jacek Kiełb przegrał pojedynek sam na sam z Niemczyckim, ale Korona odniosła niezwykle ważne zwycięstwo.

Korona Kielce - Cracovia Kraków 2:1 (1:0).

Bramki: 1:0 Piotr Malarczyk – 30’ , 2:0 Jakub Łukowski – 56’ (karny), 2:1 Karol Knap – 66’ (karny)

Korona Kielce: Marcel Zapytowski - Dominick Zator, Miłosz Trojak, Piotr Malarczyk, Marius Briceag - Jacek Podgórski (78. Marcus Godinho), Adam Deja (46. Marcin Szpakowski), Ronaldo Deaconu (66. Dalibor Takac), Nono, Jakub Łukowski (90. Jacek Kiełb) - Jewgienij Szykawka (66. Bartosz Śpiączka).

Cracovia Kraków: Karol Niemczycki - Cornel Rapa (62. Otar Kakabadze), Jakub Jugas, David Jablonsky (83. Jakub Myszor), Virgil Ghita, Paweł Jaroszyński - Jani Atanasov (46. Takuto Oshima), Karol Knap, Jewhen Konoplanka (62. Patryk Makuch), Michał Rakoczy (87. Mateusz Bochnak) - Benjamin Kallman.

Czy w Polsce paliwo na Orlenie jest najtańsze? Wyniki naszego śledztwa zaskakują!