Skończyły się rekrutacje na krakowskie uczelnie. Gdzie najtrudniej było się dostać?

2020-09-15 15:59 db
book
Autor: pixabay.com

Na Akademii Górniczo-Hutniczej najbardziej obleganym kierunkiem tradycyjnie okazała się informatyka. Na Uniwersytecie Jagiellońskim kierunki prawnicze i medyczne. Kończą się rekrutacje na nowy rok akademicki w Krakowie. Na niektóre uczelnie można jeszcze składać papiery na studia niestacjonarne.

Tylko na Uniwersytecie Jagiellońskim rekrutacje na studia przeszło ponadc40 tysięcy osób. Wybór kierunków był ogromny, bo też pojawiły się nowe - na przykład fizyka dla firm czy zarządzanie w ochronie zdrowia.

Najbardziej oblegane kierunki, to nasze kierunki flagowe. Mam tu na myśli prawo, psychologię na wydziale zarządzania czy kierunek lekarski. Jeżeli chodzi o kierunki, które zarejestrowały najwięcej kandydatów na jedno miejsce to ekonomia, studia nad Koreą czy filologia orientalna japonistyka - wymienia Kamil Gajęcki z biura rekrutacji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Rekrutacja zakończyła się też na Akademii Górniczo-Hutniczej. Tam studenci tradycyjnie najchętniej wybierali informatykę.

Najpopularniejsze kierunki na AGH to informatyka, informatyka stosowana, automatyka i robotyka czy budownictwo. Dużym zainteresowaniem cieszy się też nasz nowy kierunek czyli informatyka i systemy inteligentne - mówi Natalia Bujak z AGH.

Na Uniwersytecie Rolniczym największa liczba studentów chce studiować oczywiście weterynarię. Ale UR postanowił w tym roku zaproponować swoim studentom też coś nowego.

W Unii Europejskiej bardzo prężnie rozwija się transport. Dlatego proponujemy naszym studentom kierunek związany z transportem żeby mogli się rozwijać na nowych płaszczyznach - mówi Izabela Majewska rzecznik UR.

Władze krakowskich uczelni podjęły w tym roku decyzję o nauczaniu hybrydowym oczywiście to przez pandemię koronawirusa.

Budowa Trasy Łagiewnickiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.