Dawid Kubacki

Autor: CyfraSport O której godzinie skoki narciarskie dzisiaj w niedzielę 18.02.2024 PŚ w Sapporo Gdzie oglądać skoki dzisiaj Transmisja TV

Skoki narciarskie. Dawid Kubacki wygrał 68. Turniej Czterech Skoczni. Polak nie dał szans rywalom

2020-01-06 19:22

Dawid Kubacki zwycięzcą 68. Turniej Czterech Skoczni. Polak wygrał ostatnią rywalizację w Bischofshofen, pokonując Karla Geigera i Mariusa Lindvika. Urodzony w Nowym Targu skoczek jest trzecim Polakiem, który triumfował w TCS.

Reprezentant Polski od początku turnieju spisywał się świetnie. Konkursy w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen zakończył na trzecim miejscu. W Innsbrucku spisał się jeszcze lepiej. Dzięki świetnej dyspozycji został sklasyfikowany na drugiej pozycji, a wyprzedził go tylko Norweg Lindvik.

Przed ostatnim konkursem z serii - w Bischofshofen Kubacki był liderem klasyfikacji generalnej i jednym z faworytów do wygrania 68. Turnieju Czterech Skoczni. Urodzony w Nowym Targu skoczek w pierwszej serii uzyskał najdłuższą odległość - 143 m, co dało mu pierwsze miejsce. Drugi był Niemiec Geiger (140 m), a trzeci Lindvik (139 m).

W drugiej serii Polak również nie zawiódł. Kubacki osiągnął 140,5 m i w świetnym stylu pokonał rywali. Pozostałe miejsca zajęli w tej samej kolejności co w pierwszej serii: Geiger (136 m) i Lindvik (137 m).

Reprezentant Polski stanął nie tylko na najwyższym stopniu podium w Bischofshofen, ale także w całym 68. TCS. Drugie miejsce przypadło Lindvikowi, a trzecie Geigerowi. Pozostali Polacy w klasyfikacji generalnej zajęli miejsca poza pierwszą dziesiątką. Kamil Stoch został sklasyfikowany na 13. miejscu, Piotr Żyła na 14, Maciej Kot na 31, a Stefan Hula na 35.

Kubacki jest trzecim w historii polskim skoczkiem, po Adamie Małyszu i Kamilu Stochu, który wygrał Turniej Czterech Skoczni.