Remont drogi

i

Autor: Pixabay

Skawina: zamknięcie ul. Krakowskiej. Będą duże utrudnienia także dla kierowców z Krakowa

2021-11-02 9:43

Szykują się ogromne korki na trasie Kraków - Skawina. W środę, 3 listopada ruszają prace drogowe na ul. Krakowskiej. Zamknięte zostaną dwa fragmenty drogi. Ma to związek z budową ronda przy wyjeździe ze Skawiny do Krakowa.

Prace przy budowie ronda turbinowego u wylotu ulicy Krakowskiej w Skawinie do tej pory toczyły się na poboczu. Początkowo zarówno wykonawca, jak i inwestor (Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad) mówiąc o zamknięciu jednej z głównych ulic miasta wskazywali na termin 15-stego września, później na 15-sty października. Ostatecznie zamknięcie Krakowskiej dla ruchu samochodowego nastąpi 3-ego listopada.

Mamy oficjalne potwierdzenie ze wszystkich instytucji, które zatwierdzały tymczasową organizację ruchu dla ulicy Krakowskiej. Wykonawca uzyskał już wszystkie niezbędne opinie i pozwolenia - mówi nam Marcin Kozielski, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Skawina.

Opóźnienie wynikało właśnie z powodu nie złożenia przez wykonawcę odpowiednich dokumentów do Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego. Największym problemem miało być jednoczesne zamknięcie ulicy Krakowskiej dla ruchu samochodowego, ale pozostawienie jej dostępnej dla pojazdów komunikacji zbiorowej.

Budowa ronda niestety niesie za sobą utrudnienia w ruchu samochodowym, dlatego zachęcamy mieszkańców do korzystania z komunikacji zbiorowej, która w przeciwieństwie do pojazdów osobowych będzie nadal kursować po Krakowskiej - dodaje Kozielski.

Oddanie ronda do użytku jest planowane na czerwiec 2022 roku.

Tak Andrzej Duda obchodził Dzień Wszystkich Świętych

Krakowscy mistrzowie parkowania

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE