Rozpoczęcie prac budowlanych na DK 44 już w ten czwartek

i

Autor: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Droga Krajowa 44 niedługo mocno się zmieni.

Skawina: budowa ronda na DK 44. Będą utrudnienia w ruchu. Kiedy się ich spodziewać?

2021-08-24 12:45

Prace związane z budową ronda na Drodze Krajowej 44 ruszą już w ten czwartek. Przed południem na teren skrzyżowania ulic Skotnickiej i Krakowskiej z obwodnicą Skawiny zaczną wjeżdżać maszyny budowlane i pojazdy dostawcze z materiałami budowlanymi. Obecnie wykonawca nie przewiduje utrudnień dla kierowców, ale to się zmieni.

Od czwartku roboty na drodze między Krakowem a Skawiną, ale na razie bez utrudnień w ruchu. Chodzi o budowę ronda dwupasowego turbinowego na skrzyżowaniu ulic Skotnickiej i Krakowskiej z obwodnicą Skawiny. O godzinie 10:00 w rejon skrzyżowania zacznie wjeżdżać ciężki sprzęt, ale kierowcy tego nie odczują.

Wykonawca zapewnił nas, że ruch samochodowy będzie płynny w obu kierunkach. Co najwyżej mogą pojawić się trwające maksymalnie kilka minut utrudnienia związane z wjazdem bądź wyjazdem ciężkiego sprzętu z pobocza na drogę - mówi rzecznik Urzędu Miasta i Gminy Skawina Marcin Kozielski.

Jak zaznacza dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Pałasiński pierwsze poważniejsze utrudnienia zaczną się od połowy września i w późniejszych etapach prac.

Chcielibyśmy uniknąć ruchu wahadłowego aczkolwiek on może występować w ograniczonym zakresie. Na pewno trzeba spodziewać się spowolnień. Będziemy prosić kierowców o wzmożoną ostrożność, o zwracanie uwagi na znaki, bo ruch może być na przykład prowadzony lewym pasem - mówi.

Budowa ronda ma potrwać około roku, ale to nie koniec inwestycji w tym ciągu w najbliższym czasie. Planowana przez GDDKiA przebudowa węzła Skawina w ciągu Autostrady A4 jest obecnie na etapie projektowania. Inwestycja planowo powinna ruszyć w ciągu 3 do 5 lat.

Nowe rondo w Nowym Sączu
Szczegóły planów prac drogowych na DK 44 sprawdził Kuba Paduch: