Skandaliczny transparent na proteście rolników w Limanowej. Nawiązywał do holocaustu

i

Autor: PK, Wikimedia Commons

Wiadomości

Skandaliczny transparent na proteście rolników w Limanowej. Nawiązywał do holocaustu

Do skandali doszło w trakcie protestu rolników w Limanowej. Policjanci zatrzymali jednego z uczestników. Dlaczego? Miał transparent nawiązujący do holocaustu.

Skandal na proteście rolników w Limanowej

W piątek, 23 lutego, miał miejsce protest rolników w Limanowej. Zorganizowała go NSZZ "Solidarność" Rolników Indywidualnych. W centrum miasta strajkowało kilkudziesięciu rolników. Doszło jednak do zdarzenia, które spowodowało, że policjanci musieli natychmiast zareagować. 

Jeden z uczestników protestu rolników, miał transparent nawiązujący do holocaustu. Funkcjonariusze prowadzą już czynności w tej sprawie – czytamy w komunikacie małopolskiej policji, który został opublikowany w serwisie X. 

Jak informuje portal RMF24.pl, na wspomnianym transparencie pojawiła się twarz Donalda Tuska umieszczona na tle bramy do byłego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau z napisem "Arbeit macht frei" (praca czyni wolnym). 

Co dalej? Uczestnik protestu w Limanowej może usłyszeć zarzut znieważenia miejsca publicznego, które upamiętnienia zdarzenia historyczne. Za to grozi grzywna albo kara ograniczenia wolności. Małopolscy policjanci jasno podkreślili, że "nie ma zgody na łamanie prawa".