Ruszyło postępowanie ws. zawalenia się sufitu w centrum handlowym M1

i

Autor: Google Street View Ruszyło postępowanie ws. zawalenia się sufitu w centrum handlowym M1

Ruszyło postępowanie ws. zawalenia się sufitu w centrum handlowym M1

2021-06-28 13:51

Ruszyło postępowanie, które prowadzi prokuratura w Krakowie. Chodzi o zawalenie się fragmentu podwieszanego sufitu w jednym z centrów handlowych. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Postępowanie dotyczy narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Do sprawy zabezpieczono monitoring.

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko, do zdarzenia doszło w zeszły czwartek w Centrum Handlowym M1. Zgodnie z ustaleniami prokuratora, w korytarzu wewnątrz obiektu, nad jednym ze sklepów, doszło do zawalenia się fragmentu podwieszanego sufitu na długości około 12 metrów, skonstruowanego z aluminiowego stelaża oraz kasetonów. Konstrukcja spadła przed wejściem do sklepu; w pobliżu znajdowały się także tzw. wyspy handlowe.

"Upadek konstrukcji nie spowodował żadnych strat materialnych w obiektach handlowych czy też w towarze oferowanym do sprzedaży (...). Nikt nie został pokrzywdzony" - wskazał rzecznik krakowskiej prokuratury.

Sklepy znajdujące się w pobliżu miejsca upadku fragmentu konstrukcji zostały zamknięte, a ich pracownicy ewakuowani. Na miejsce wezwano pracowników Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Miejsce wypadku zostało odgrodzone przez straż pożarną.

CZYTAJ TAKŻE: [AKTUALIZACJA] Mężczyzna wszedł na żurawia. Dramatyczna akcja służb, był negocjator

Zabezpieczono monitoring i inne dowody

Według Hnatki, w trakcie śledztwa zabezpieczono zapisy z kamer monitoringu obiektu. Na polecenie prokuratora funkcjonariusze policji dokonali również zabezpieczenia innych dowodów niezbędnych do wyjaśnienia zdarzenia. Rzecznik zapowiedział, że w tej sprawie zostanie przeprowadzone postępowanie w kierunku przestępstwa dotyczącego: narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Wianki nad Wisłą

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?

Pytanie 1 z 12
Jest aktywny, cechuje go agresja i wola przywództwa