Ruszył szlak Velo Huta. Kolorowa parada i piknik w Krzesławicach

2021-06-12 17:21 KK
Velo Huta
Autor: Kuba Kusy

Barwny, rowerowy korowód zainicjował w sobotę otwarcie szlaku Velo Huta, opracowanego z okazji trzydziestolecia Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Rowerzyści pokonali dwukilometrowy wycinek trasy z alei Róż do Krzesławic. Ulicami dzielnicy przejechali właściciele bicykli, welocypedów i akrobaci na rowerach jednokołowych. Parada miała swoją metę przy Klubie Krzesławice, gdzie organizatorzy przygotowali dla uczestników rodzinny piknik.

super impreza, jest tak kolorowo i ciekawie, można popatrzeć na te wszystkie piękne, zabytkowe rowery. Dużo dzieci, wesoło, kolorowo i dodatkowo takie pokazy na monocyklach, bicyklach, dzieci się cieszą bardzo - mówili uczestnicy. 

Szlak dostosowany jest do możliwości i umiejętności różnych grup rowerzystów. 

Są dwie pętle. Mała, licząca ok. 20 kilometrów i duża, aż 60-kilometrowa. Prowadzą one przez różne, mniej i bardziej znane tereny Nowej Huty, zachęcając jednocześnie do odwiedzania naszych 13 klubów, z których składa się Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta - mówi Anna Janeczko z Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Na trasie można zwiedzić m.in. Lotnisko Rakowice-Czyżyny, forty w Batowicach, kąpielisko w Przylasku Rusieckim, czy tajemniczy las starych krzyży na Górce Kościelnickiej.  

W pobliżu klubów znajdują się również skrzynki geocachingowe, pozwalające na udział w grze terenowej z wykorzystaniem odbiorników GPS.

Rośliny na słoneczny balkon. Rośliny na balkon zachodni i południowy