Ruszył przetarg na budowę Klubu Kultury Płaszów

2021-11-23 13:37
Ruszył przetarg na budowę Klubu Kultury Płaszów
Autor: Rada Dzielnicy Podgórze Tak ma wyglądać przyszły Klub Kultury Płaszów.

Do 6 grudnia można składać oferty przetargowe na realizację Klubu Kultury Płaszów. Taki komunikat przekazał krakowski Zarząd Inwestycji Miejskich. Do realizacji przedsięwzięcia miasto podchodziło już kilkukrotnie. Do tej pory albo brakowało pieniędzy, albo był problem ze stosunkiem własnościowym gruntów pod budynek. Urzędnicy mają nadzieję, że tym razem nic nie stanie na przeszkodzie.

Mieszkańcy Krakowa-Płaszowa czekają na tę inwestycję już prawie 20 lat. Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg na realizację Klubu Kultury Płaszów. Budynek o powierzchni kilkuset metrów kwadratowych miałby powstać niedaleko parku rzecznego Ogród Płaszów, przy przedłużeniu ulicy Gumniska, które zwycięzca przetargu również będzie musiał wybudować.

Będzie piwnica, gdzie znajdzie się różnego rodzaju aparatura, będzie też parter oraz poddasze. Jeśli chodzi o parter, to tutaj będzie niewielka salka wielofunkcyjna, pokój dla matek z dzieckiem. Jeżeli chodzi o poddasze, tam będą pomieszczenia na różnego rodzaju pracownie przede wszystkim dla dzieci i młodzieży - mówi Jan Machowski z ZIM.

Operatorem klubu będzie Centrum Kultury Podgórza. Plany są takie aby prowadzić tam podobny zestaw zajęć jak w pozostałych 18 filiach.

W tym klubie akurat z uwagi na specjalne sale, które są specjalnie przygotowane i dedykowane temu miejscu, główny nacisk będziemy stawiali na zajęcia muzyczne, taneczne. Będzie pracownia komputerowa, więc będą też zajęcia komputerowe, oraz zajęcia plastyczne - mówi rzecznik Centrum Kultury Podgórza Przemysław Walaszczyk.

Nabór wniosków w przetargu potrwa do 6 grudnia. Zgodnie z założeniami przyszły wykonawca będzie miał 22 miesiące od dnia podpisania umowy na zrealizowanie inwestycji.

Szczegóły przetargu na budowę Klubu Kultury Płaszów poznał Kuba Paduch:
W budynku przy ul. Śmiałej 21 już wkrótce może zacząć działać pierwszy na Żoliborzu Dom Kultury
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE