Ruszają konsultacje społeczne w sprawie wód opadowych. Kiedy i gdzie się odbędą?

2021-01-18 13:35
rynna
Autor: Pixaby

Miejska jednostka Klimat-Energia-Gospodarka Wodna we współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia UMK rozpoczęła konsultacje społeczne, dotyczące projektu uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie opłat za odprowadzenie wód opadowych lub roztopowych.

Prezydent Krakowa zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych, dotyczących projektu uchwały Rady Miasta Krakowa. Przedmiotem konsultacji będą opłaty za odprowadzenie wód opadowych i roztopowych, ujętych w otwarte lub zamknięte systemy kanalizacji deszczowej, które mają służyć do odprowadzania opadów atmosferycznych na terenie Gminy Miejskiej Kraków. Autorem projektu uchwały jest Komisja Kształtowania Środowiska Rady Miasta Krakowa.

Dostawca jedzenia ROZJECHAŁ dwa gołębie. Wszystko widać na nagraniu [WIDEO]

Kiedy i gdzie odbędą się konsultacje?

Konsultacje odbywają się w okresie od 18 grudnia do 29 stycznia.

W ramach konsultacji odbyło się jedno otwarte spotkanie z mieszkańcami Krakowa. 

Ze względu na panującą sytuację, spowodowaną rozprzestrzenianiem się COVID-19 spotkanie odbyło się w formie online, na platformie ZOOM, 21 stycznia w godz. 17.30-19.30.

Spotkanie będzie transmitowane na profilu facebookowym jednostki Klimat-Energia-Gospodarka Wodna.

W czasie transmisji na Facebooku, każdy zainteresowany będzie miał możliwość zadawania pytań. W spotkaniu może wziąć udział ograniczona liczba mieszkańców. Konieczna jest rejestracja poprzez wysłanie wiadomości na adres e-mail: mwasiak@kegw.krakow.pl do 19 stycznia. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Odbędą się dyżury telefoniczne eksperta pod numerem telefonu 12 616 70 74, w dniach:

22 stycznia, w godzinach 10.00-13.00Projekt uchwały wraz z formularzem konsultacyjnym, stanowiskami prezydenta Krakowa oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, a także materiałami Komisji Kształtowania Środowiska można znaleźć na:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE