Rusza zbiórka kosmetyków dla Domu Samotnej Matki w Krakowie

2020-01-20 13:24 db
Rusza zbiórka kosmetyków dla Domu Samotnej Matki w Krakowie
Autor: pixabay.com

To będzie wyjątkowy prezent z okazji Dnia Kobiet... w piątek (25 stycznia) rusza zbiórka kosmetyków dla podopiecznych Diecezjalnego Domku Samotnej Matki w Krakowie. Zebrane rzeczy potrzebujące kobiety dostaną właśnie na Dzień Kobiet.

Zbiórka rozpoczyna się w piątek i potrwa do 5 marca. Kosmetyki można przynosić do siedziby kina Mikro przy ulicy Lea 5 w Krakowie. Potrzebne są szminki, cienie do powiek, lakiery do paznokci, kremy, szampony i odżywki do włosów, balsamy do ciała oraz wszystko to, co pozwala zadbać kobiecie o urodę.

Zbiórkę organizuje Sabina Janeczko. Jak mówi, chce, aby kobiety, które są w trudnej sytuacji życiowej, poczuły się szczęśliwe. Często przez to, że mają ogromne problemy, zapominają o sobie. Całą energię i przede wszystkim pieniądze inwestują w swoje dzieci. A każda z nas chce być piękna i wyjątkowa

Sabina Janeczko zdecydowała się pomóc właśnie tej placówce, bo mieszka po sąsiedzku i stwierdziła, że zapyta siostry zakonne prowadzące dom czy potrzebna jest pomoc. Organizatorka prosi, żeby do kina przynosić tylko kosmetyki. Nie prowadzi zbiórki odzieży ani innych rzeczy. Opisy wydarzenia i szczegóły można znaleźć na Facebooku.

Ważne jest, żeby kosmetyki, które przynosimy miały długą datę ważności. Powinny być nowe i nieużywane.

W Krakowie po raz pierwszy odbyły się Igrzyska Wspinaczkowe dla osób z niepełnosprawnością [WIDEO]