Skrzyżowanie Sołtysowskiej i Centralnej

i

Autor: Kuba Kusy

Rusza budowa ronda na styku ulic Sołtysowskiej i Centralnej. Będą przewężenia i ruch wahadłowy

2021-08-19 16:55

Po wielu latach zapowiedzi i nieskończonych przepychankach urzędników z deweloperem rozpoczęła się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Sołtysowskiej i Centralnej. Mieszkańcy się cieszą, ale i obawiają gigantycznych utrudnień.

Prace będą prowadzone etapami. Mieszkańcy Łęgu muszą się spodziewać sporych utrudnień. Będą przewężenia i ruch wahadłowy. Niewykluczone jest też zamknięcie ulicy Centralnej.

Piekło zamarzło! Rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania ulic Sołtysowskiej i Centralnej:

Dzisiaj będą się tam pojawiali pracownicy, pierwszy pomiary, pierwsze przymiarki, od soboty będą wchodzili już w teren. Prace będą wykonywane na razie głównie na zieleńcach, ale jeszcze przed końcem wakacji wejdą z pracami na samą jezdnię i będziemy mieli tam przewężenia. Na razie zamknięcia nie będą potrzebne, czekamy na dokładną rozpiskę ze strony partnera realizującego rondo. Będziemy starali się jeszcze przed wszystkimi zmianami, które wejdą w życie rozesłać do okolicznych mieszkańców informację o tym, czego się spodziewać - zapowiada Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa. 

Mieszkańcy osiedli przy ul. Sołtysowskiej cieszą się, że prace w końcu ruszają, obawiają się jednak, paraliżu komunikacyjnego w tym miejscu. 

Będą straszne i okrutne utrudnienia, tym bardziej, że kończą się się wakacje i rozpoczyna się rok szkolny, więc sytuacja się pogorszy. Trudno stwierdzić czy korki mogą być większe niż teraz, bo rano, przed godz. 8.00 Sołtysowska stoi cała. Pozostaje nam wyjazd w drugą stronę, koło ciepłowni i do Nowohuckiej, natomiast dzieci do szkoły będą chodziły na nogach - mówią. 

Anna Moksa, przewodnicząca Rady Dzielnicy XIV Czyżyny informuje, że widmo poważnych utrudnień jest jak najbardziej realne. 

Rozmawiałam z przedstawicielem dewelopera i wiem, że w związku z przeniesieniem rurociągu "Raba" będzie zamknięta część ul. Sołtysowskiej, ruch będzie jednopasmowy, a następnie będzie całkowicie zamknięta ul. Centralna - mówi.

Zgodnie z zapowiedziami urzędników, prace w tym miejscu mają się zakończyć wiosną przyszłego roku.

Sonda
Czy szeregowi urzędnicy powinni zarabiać więcej?
Piosenki, o których dziś nikt nie pamięta. Kiedyś były to wielkie hity
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE