Ulica Meissnera

i

Autor: Mapy Google

Rozpoczęcie budowy linii tramwajowej z Wieczystej do Mistrzejowic na ostatniej prostej

2021-06-18 17:06

W piątek firma Gulermak zaprezentowała koncepcję nowej trasy. Zgodnie z założeniami, tramwaj część dystansu pokona w tunelu, prowadzącym do podziemnego, dwupoziomowego przystanku pod rondem Polsadu.

Wiceprezydent Andrzej Kulig podkreśla, że kluczowe będzie połączenie z planowaną w tym rejonie linią premetra. 

Posłuchaj materiału Kuby Kusego o tramwaju z Wieczystej do Mistrzejowic:

Podjęliśmy decyzję o takiej dwupoziomowości tych rozwiązań po to, by nie doszło do konfliktu między tymi trasami. Premetro będzie częściowo korzystało z tego tunelu, a potem będzie mogło łagodnie wychodzić bez konfliktu z potokiem tramwajów kierujących się tą trasą - wyjaśnia.

Marcin Hanczakowski, dyrektor Zarządu Dróg Miasta Krakowa zapowiada, że budowa nowej linii tramwajowej nie pociągnie za sobą rozbudowy ulicy Meissnera, czego obawiają się mieszkańcy Wieczystej i Ugorka.

Nie zmienia się zakres zajęcia terenu przez ulicę. W tym przypadku nie budujemy dróg, tylko tramwaj. Ulica Meissnera będzie taką samą ulicą, jaką jest w tej chwili. Absolutnie dementuję wszystkie informacje o budowaniu autostrady, rozszerzaniu dróg. To jest po prostu nieprawda - stwierdza. 

Projekt budowlany ma być gotowy najpóźniej pod koniec tego roku. Wtedy też Gulermak wystąpi o wydanie decyzji ZRID. Ta z kolei da zielone światło do rozpoczęcia prac budowlanych. Zgodnie z planem ma to nastąpić na początku 2022 roku. Nowa trasa ma być przejezdna dwa taka później.

Poznaj naturalne sposoby na poprawę płodności
Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE