Rozpędzony pociąg wjechał wprost w ciężarówkę. Naczepa rozpadła się na kawałeczki [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-08-23 12:36

W poniedziałek, 22 sierpnia na przejeździe kolejowym w Przesławicach w województwie małopolskim doszło do zderzenia pociągu z ciężarówką, która stała na przejeździe kolejowym. Samochód ciężarowy jest doszczętnie zniszczony, a naczepa rozpadła się na drobne kawałeczki. Nagranie wygląda przerażająco i aż trudno uwierzyć, że na szczęście nikt nie został ranny. Zobaczcie sami!

Przesławice to wieś w województwie małopolskim, w powiecie miechowskim, w gminie Miechów. To właśnie tutaj, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, doszło do sytuacji, której widok przyprawia o dreszcze. Kierujący samochodem ciężarowym zignorował znak „stop” i zatrzymał się na przejeździe w ten sposób, że cała naczepa stała na torach.

W pewnym momencie pociąg Kolei Małopolskich relacji Kraków – Sędziszów z impetem uderzył w tira. Na nagraniu słychać, że maszynista trąbił z nadzieją, że jeszcze być może uda się uniknąć zderzenia i tir zdąży odjechać. Niestety, trąbienie było bezskuteczne. Zderzenie było tak mocne, że naczepa rozpadła się dosłownie na kawałeczki. W chwili tego dramatycznego wypadku z pociągiem, kierowcy prawdopodobnie nie było w pojeździe. Do tej pory ruch kolejowy między Krakowem a Miechowem jest częściowo wstrzymany.

Roksana Węgiel vs. HITY 2005

Test o rzekach w Polsce. Sprawdź, czy rozpoznasz wszystkie bez mapy!

Pytanie 1 z 12
Ta rzeka przepływa przez Białystok. Chodzi o:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE