Uwaga! W nabliższą sobotę w Krakowie zawyją syreny. Z czym to jest związane?

2020-07-31 12:05 NM
W nabliższą sobotę w Krakowie zawyją syreny. Z czym to jest związane?
Autor: Pixaby W nabliższą sobotę w Krakowie zawyją syreny. Z czym to jest związane?

W najbliższą sobotę, 1 sierpnia o godzinie 17 w Krakowie będzie można usłyszeć dźwięk syren. W ten sposób zostanie uczczona 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W stolicy Małopolski odbędą się też specjalne uroczystości. Jakie? Dowiecie się na krakow.eska.pl.

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Oczywiście syreny będą rozbrzmiewać nie tylko w Krakowie, ale też w całej Polsce. Będzie to miało miejsce w sobotę, 1 sierpnia punktualnie o 17, czyli w godzinę "W". To hołd dla żołnierzy, który walczyli o wolną Warszawę w Powstaniu. Syreny wydające dźwięk ciągły zawyją na trzy minuty.

Powstanie Warszawskie: obchody w Krakowie

Obchody Powstania Warszawskiego będą odbywać się nie tylko w stolicy, ale również w Krakowie. Ze względu na sytuację epidemiologiczną będą jednak wyglądać inaczej. Oprócz wspomnianego sygnału dźwiękowego odbędzie się również msza święta w Bazylice Mariackiej w intencji Ojczyzny i poległych Żołnierzy (pod przewodnictwem metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego). Nabożeństwo rozpocznie się o 17:02.

Biuro Wojewody Małopolskiego apeluje o rozwagę podczas uroczystości. Osoby, które zamierzają w nim uczestniczyć, powinny mieć zasłonięte nos i usta (obowiązkowo w kościele) lub zachować dystans.

61871 ESKA Summer City - Kato Lato, Bitamina

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Posłuchaj o powodach dka których warto jeść zupę. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.