Robert Makłowicz Honorowym Obywatelem Krakowa? Jest już wniosek!

i

Autor: Wikimedia Commons/fotograf: Piotr Bieniecki / www.fototeo.pl licencja: CC BY-SA 4.0 Robert Makłowicz Honorowym Obywatelem Krakowa? Jest już wniosek!

Robert Makłowicz Honorowym Obywatelem Krakowa? Jest już wniosek!

2021-07-13 13:39

Czy Robert Makłowicz zostanie Honorowym Obywatelem Krakowa? Jest na to szansa! Wniosek w tej sprawie złożył przewodniczący Rady Miasta Krakowa, Dominik Jaśkowiec.

Robert Makłowicz Honorowym Obywatelem Krakowa? Jest już wniosek!

O swojej decyzji Dominik Jaśkowiec poinformował za pomocą mediów społecznościowych.

Po Oldze Tokarczuk i Andrzeju Mleczko czas, aby Honorowym Obywatelem Krakowa stał się Robert Makłowicz. Wczoraj złozyłem w tej sprawie stosowny wniosek. Głosowanie odbędzie się wprawdzie dopiero w roku przyszłym, ale już teraz warto tę godną kandydaturę zaprezentować mieszkańcom Krakowa - napisał na swoim profilu na Facebooku przewdoniczący Rady Miasta Krakowa.

Raport z anteny 13.07, godz.10

Robert Makłowicz - wiek, zawód, żona, TVP, program, podróże

Robert Makłowicz urodził się 12 sierpnia 1963 roku w Krakowie. Ma korzenie polskie, ukraińskie, ormiańskie, węgierskie oraz austriackie. Makłowicz studiował prawo oraz historię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na przełomie 1989/1990 roku mieszkał w Wielkiej Brytanii. Tam Makłowicz pracował jako robotnik i poznawał różne kuchnie świata. Po powrocie do Polski został krytykiem kulinarnym.

W 1993 został publicystą "Gazety Wyborczej". W 1998 roku został gospodarzem cyklu reportaży "Podróże kulinarne Roberta Makłowicza", które emitowane były w TVP. Makłowicz współpracował również z tygodnikiem "Wprost", "Newsweek Polska", "Przekrój".

W 2008 roku "Podróże kulinarne..." zniknęły z anteny TVP, a w ich miejsce pojawił się program "Makłowicz w podróży". Makłowicza można było również zobaczyć w "Bake Off - Ale ciacho". 16 marca 2017 TVP zerwało współpracę z Makłowiczem. Krakowianin zarzucił stacji zmanipulowanie jego wypowiedzi, która została użyta do promocji wiosennej ramówki TVP.

W lipcu 2017 roku zapowiedział program "Makłowicz w drodze", emitowany na kanale Food Network. W marcu 2020 roku w serwisie Youtube pojawił się autorski kanał Makłowicza. Publikowane są tam filmy o tematyce kulinarnej i historycznej.

Robert Makłowicz w 1991 roku poślubił producentką filmową, Agnieszkę Pogodę. Mają dwóch synów: Mikołaja (ur. 1992) i Ferdynanda (ur. 1996).

QUIZ. Polska polityka od 1990 roku. Zna się na niej rzekomo każdy Polak. Udowodnij to

Pytanie 1 z 15
Który zespół wykonywał utwór disco polo dedykowany Aleksandrowi Kwaśniewskiemu?