Psy

i

Autor: Unsplash Czy psy będa mogły się kąpać na Zakrzówku?

Ogromne zmiany na Zakrzówku. Radni podjęli decyzję w sprawie zwierząt

2022-10-27 13:49

Krakowski Zakrzówek przechodził już przez wiele metamorfoz. Ta jednak jest specjalna. Radni miejscy ustalili, że psy będą mogły być wpuszczane do wody! Wprowadzone zmiany dotyczą także grillowania, używania sprzętu do pływania czy minimalnego wieku osób, które mogą się poruszać na terenie kąpieliska bez opieki dorosłych.

Psy będą mogły się kąpać na Zakrzówku. Wskazano miejsce

Popularne kąpielisko miało być wstępnie miejscem odpoczynku i relaksu wielu krakowian. W ostatnich dniach zaszło jednak sporo zmian. Władze miasta przegłosowały poprawki, które teraz zezwalają na kąpiel naszych czworonożnych przyjaciół, na urządzenie sobie grilla ze znajomymi czy używanie sprzętu pływackiego.

- Na plaży psy nie będą mogły się kąpać. Tam, gdzie mieszkańcy mają odpoczywać i się kąpać psów nie może być. Jednak kilkaset metrów dalej, dosłownie po drugiej stronie akwenu będzie wyznaczony punkt, gdzie pieski również będą mogły wypoczywać - mówi Michał Drewnicki, wiceprzewodniczący rady miasta.

Psy mogą się kąpać w Zakrzówku - głosi regulamin kąpieliska - ale nie mają wyznaczonego miejsca do tego. Tą kwestią zajmą się krakowscy radni. Zarząd Zieleni Miejskiej przygotuje specjalne miejsca dla psów nie tylko na papierze, ale też w rzeczywistości.

Kiedy kąpielisko na Zakrzówku zostanie otwarte?

Remont Zakrzówka trwa już od dłuższego czasu. Najpierw prace przedłużyła się przez pandemię, a później przez wojnę w Ukrainie. Kąpielisko miało być oddane do użytku mieszkańców w wakacje 2022, jednak krakowianie nie doczekali się hucznego otwarcia.

Choć prace cały czas posuwają się do przodu, to na efekty trzeba będzie jeszcze zaczekać. Miasto wytyczyło nowy termin uruchomienia kąpieliska. Prawdopodobnie Zakrzówek będzie dostępny dla krakowian i ich pupili dopiero na sezon wakacyjny 2023. Być może stanie się to wtedy najpopularniejsze kąpielisko w Krakowie. Będzie to również radosny czas dla najmłodszych, gdyż poprawki uchwalone przez radnych wskazują, że osoby już od 13. roku życia będą mogły swobodnie poruszać się po terenie Zakrzówka. Wcześniej wymagany minimalny wiek wynosił 15 lat.

"Autostradowe" ekrany w "nowym sercu miasta". Szczecinianie krytykują inwestycję
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE