Kraków

i

Autor: pixabay Tak samo przeklinają mieszkańcy Krakowa.

wiadomości

Rekordowe obłożenie w krakowskich hotelach na Wielkanoc i Majówkę

2023-03-22 8:47

60 procent rezerwacji mają krakowskie hotele na Święta Wielkanocne i nawet 75 procent na Majówkę. Zapowiada się dobry sezon - tak branża turystyczna w Krakowie komentuje obłożenie. Ze względu na korzystny układ dat tegorocznej Majówki hotelarze liczą na rekordowe zainteresowanie Krakowem.

Ponad połowa bazy noclegowej jest już zarezerwowana na okres Świąt i Majówki. To jest całkiem dobry wynik, ale w ciągu ostatnich lat zmienił się profil turysty. Odwiedzają nas głównie goście z sąsiednich krajów - komentują pracownicy branży turystycznej.

Ten okres jest dla hoteli rokujący, dobre obłożenie i dobre wskaźniki. Jeszcze się polepszy, ponieważ tak jak i ze Świętami Wielkanocnymi, które już są na poziomie 60-procentowego obłożenia, na pewno pojawią się bookingi w ostatniej chwili - mówi Krzysztof Jędrocha z hotelu Wyspiański.

Pandemia, wojna w Ukrainie i galopująca inflacja wpłynęły na zmianę profilu turysty. Obserwujemy nowe zachowania - mówią hotelarze.

Widać, że rezerwują pobyty krótsze, ale widać, że jest duże zainteresowanie hotelami o niższym standardzie gwiazdek. Czyli jak do tej pory wszyscy jeździli do hoteli pięcio - i czterogwiazdkowych to pytają o hotele trzygwiazdkowe - dodaje Katarzyna Banach - Kowalenko reprezentująca krakowskie hotele sieci Accor.

Do świąt i weekendu majowego pozostało jeszcze kilka tygodni. Zainteresowani pobytem w Krakowie mogą wybierać spośród ofert 150 hoteli i 1700 apartamentów.

Quiz. Jaruzelski, Gierek, Rakowski. I sekretarze KC PZPR. Jak ich pamiętacie?

Pytanie 1 z 12
Kto był I sekretarzem KC PZPR w czasie stanu wojennego?
Dawid Kwiatkowski często wagarował! Wykazywał się podstępną kreatywnością
Oblozenie w hotelach na Wielkanoc i Majówkę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE