Ranking "Najlepszych miast na świecie". Wśród 25 miejscówek znalazła się jedna z Polski!

2020-07-24 9:56 NM

Kraków znalazł się na liście "Najlepszych miast na świecie 2020". Ranking został sporządzony na podstawie głosów czytelników prestiżowego magazynu podróżniczego "Travel + Leisure". Dodajmy, że stolica Małopolski we wspomnianym rankingu znalazła się trzeci raz w ciągu kilku lat.

Kraków na liście "Travel + Leisure"

Ranking "Najlepszych miast na świecie" został opracowany na podstawie głosów czytelników "Travel + Leisure". Oceniano m.in. atrakcje turystyczne, ofertę gastronomiczną, kulturalną, zakupową oraz życzliwość mieszkańców. W rankingu znalazły się aż cztery miasta z Meksyku. Sześć krajów: Stany Zjednoczone, Tajlandia, Włochy, Indie, Japonia i Portugalia znajdzie na liście po dwa swoje miasta.

W rankingu miast znalazło się też jedno z Polski. Gród Kraka uplasował się na 25. pozycji. To Kraków, któremu lista tworzona dla "Travel + Leisure" nie jest obca. Stolica Małopolski w rankingu "Najlepszych miast na świecie" gościła również w 2015 roku (7. miejsce) i w 2017 roku (8. miejsce).

"Travel + Leisure" to amerykański miesięcznik założony w 1937 roku. Jest jednym z najbardziej popularnych magazynów poświęconych podróżom, turystyce i wypoczynkowi.

W galerii znajdziecie wszystkie miasta, które znalazły się w tegorocznym rankingu. Zgadzacie się, czy według Was jakiegoś brakuje?

ESKA Summer City - Stadion Śląski

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Posłuchaj o diecie korzystnej dla oczu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.