Quiz

i

Autor: Pixabay Quiz z lektur szkolnych. One obowiązują także w nowym roku szkolnym 2023/2024!

Quiz

Quiz. Jak dobrze pamiętasz lektury szkolne? Tylko nieliczni zdobędą 10/10!

2023-09-27 15:33

Zdolny, ale leniwy, kujon czy ośla ławka? Do której kategorii zaliczyłbyś się, gdybyś dziś chodził do szkoły? Lektury szkolne to kanon literatury, który naprawdę warto znać. Co ciekawe, są tacy, którzy wracają do nich po latach, a co niektórzy - dopiero po ukończeniu szkoły czytają je po raz pierwszy. Myślisz, że dobrze je pamiętasz? Jesteś miłośnikiem literatury? Miałeś dobrą ocenę z języka polskiego w szkole? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco, musisz zmierzyć się z naszym quizem!

Witaj szkoło. Quiz z lektur, które obowiązują także w nowym roku szkolnym 2023/2024!

Z reguły, kiedy chodzimy do szkoły, czytanie lektur, a szczególnie długich "cegieł" przyprawia nas o dreszcze. Oczywiście nie wszystkich, bowiem są tacy, którzy lubią czytać, a niektóre lektury są naprawdę interesujące - nawet dla współcześnie żyjących młodych ludzi. Jest również wiele osób, które po lektury szkolne sięgają dopiero po latach. Nic w tym dziwnego, mrok Szekspira czy Dostojewskiego, albo niekiedy archaiczny język Mickiewicza czy Żeromskiego, nie zawsze da się lubić w młodzieńczych latach. Upływ czasu i doświadczenia, które nabieramy, pozwalają jednak docenić te powieści i dostrzec, że lektury poruszają problemy uniwersalne i ponadczasowe. Ostatnio piękno dawnej poezji, którą nie zawsze lubimy w szkole, odczarowała Sanah. Na jej płycie „sanah śpiewa Poezyje” znalazły się wiersze m. in. Słowackiego, Baczyńskiego, Asnyka, Tuwima czy Szymborskiej. Na nowo pokochały je tysiące Polaków. Jak jest z lekturami? Przygotowaliśmy dla Was quiz, który pozwoli Wam sprawdzić, jak dobrze je pamiętacie. Czy dziś dostalibyście piątkę na maturze z języka polskiego? Co więcej, w naszym quizie mogą sprawdzić się także aktualni uczniowie, bowiem wszystkie lektury, o które pytamy, obowiązują w nowym roku szkolnym 2023/24!

Czy dziś poradziłbyś sobie w szkole? Quiz o lekturach obowiązujących w nowym roku szkolnym!

Pytanie 1 z 10
Romantyk i pozytywista jednocześnie, beznadziejnie zakochany w arystokratce, Izabeli Łęckiej, to:

Niesamowita oferta dla szczęściarzy. Airbnb umożliwi wynajęcie domu Shreka! [GALERIA]

Generał Pacek o roli F-16. Przygnębiające słowa
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE