ciekawostki

Quadball, czyli mugolska wersja sportu z Harry'ego Pottera w Krakowie [GALERIA]

2023-03-24 10:40

Na miotłach chcą polecieć po zwycięstwo! Kraków Dragons, czyli drużyna quidditcha z Małopolski, pojedzie na klubowe mistrzostwa Europy w sporcie znanym z serii książek o Harrym Potterze. Po raz pierwszy wystartują w najwyższej dywizji. Zobaczcie, jak wygląda ta niecodzienna dyscyplina!

Kraków Dragons walczyć będą z najlepszymi w niemieckim Heidelbergu. Przed nimi dwa intensywne miesiące przygotowań i zbierania funduszy, dzięki którym będą mogli wziąć udział w międzynarodowych zawodach - przekonuje Kasia Ungeheuer, zawodniczka "Smoków".

To się nazywa European Quadball Cup. Od kilku lat podzielony jest na dwie dywizje - A i B. W zeszłym roku byliśmy we Włoszech i graliśmy w drugiej grupie. Poszło nam dobrze, bo zajęliśmy czwarte miejsce. Dzięki temu oraz wynikowi reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy udało nam się dostać do najwyższej dywizji.

Aby pokryć koszty wyjazdu na imprezę, "Smoki" potrzebują jednak pieniędzy.

Będziemy wdzięczni za każde wsparcie. Na zrzutka.pl jest nasza zbiórka na tegoroczne zawody. Ona tak naprawdę pomoże nam ponieść wszelkie koszty, bo już sam wyjazd za granicę jest dosyć drogi. Druga rzecz to opłacenie składki drużynowej, czyli "wpisowego". To pieniądze przeznaczone na ratowników, sędziów, na boisko. To są największe wydatki.

Ci, którzy wesprą niecodziennych sportowców z Krakowa, mogą liczyć na upominki. Do zgarnięcia są między innymi obrazy namalowane przez Kasię.

Nowy mural w Krakowie

Harry Potter: ARCYTRUDNY quiz dla fanów książek o młodym czarodzieju!

Pytanie 1 z 10
Co Harry i Hagrid zjedli przed odjazdem pociągu do Hogwartu w pierwszej części sagi?