Punkty sprzedaży biletów MPK przeżywają prawdziwe oblężenie. Powód może być zaskakujący!

2021-03-08 19:33
Kolejki przed Punktem Sprzedaży Biletów MPK w Krakowie
Autor: Łukasz Miłoszewski

Nawet kilkadziesiąt minut trzeba spędzić w kolejce do punktów sprzedaży MPK. Wszystko to przez zmianę cen biletów, która weszła w życie od 1 lutego. Wiele osób przychodzi dopłacić do jednorazowych biletów papierowych, aby wymienić je na nowe. Nie brakuje też chętnych, którzy przychodzą wyrobić sobie Kartę Krakowską.

- Stoimy tutaj dopiero około 20 minut, ale kolejka wygląda na tyle niekorzystnie, że nie zdziwimy się, jeśli zleci nam tutaj jeszcze około 40 minut - mówią dwie młode dziewczyny w kolejce. - To moje drugie podejście do punktu, pierwsze zakończyło się niepowodzeniem, dlatego liczę, że dziś uda się wszystko załatwić - dodaje inna oczekująca osoba. 

Wiosna w krakowskim ogrodzie zoologicznym

Urzędnicy podkreślają, że nie ma potrzeby stania w długich kolejkach. Czas na wymianę starych biletów jest do końca lipca. Natomiast sprawy związane z Kartą Krakowską można załatwić w sieci. 

- Najlepiej zrobić to korzystając ze strony internetowej kk.krakow.pl. Wypełnienie tego wniosku online, który jest potrzebny by wyrobić Kartę Krakowską, powoduje, że nie musimy przychodzić do punktu sprzedaży biletów - mówi Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy MPK.

W celu zmniejszenia kolejek MPK uruchomiło nowy punkt przy dworcu autobusowym w Czyżynach. W trzech innych punktach pojawiły się dodatkowe stanowiska.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE