Wiadomości

Psy mdlały z wychudzenia i potykały się o własne łapy. „Obraz nędzy i rozpaczy”

2023-03-31 15:45

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami po raz kolejny opublikowało wpis dotyczący krzywdzenia zwierząt w Małopolsce. Tym razem nieodpowiedzialna właścicielka niemal zagłodziła trzy psy. Zwierzęta potykały się o własne łapy, a jedno z nich zemdlało po wyjściu na świeże powietrze.

Kobieta głodziła psy

Inspektorzy KTOZ otrzymali zgłoszenie o trzech wychudzonych, przetrzymywanych w klatkach psach rasy Staffordshire Bull Terrier. Po wejściu na teren posesji okazało się, że zwierzęta wyglądają jak z horroru.

Zamiast staffików widzimy dwa szkielety - idealne na zajęcia z anatomii psa. Właścicielka na nasze pytanie, skąd u jej podopiecznych taki stan, gubi się w zeznaniach. U jednej z suczek wyjście na świeże powietrze i liźnięcie resztek śniegu wywołuje omdlenie. Udaje się ją szybko postawić na nogi, lecz przez parę minut jest oszołomiona – informuje KTOZ.

Opiekunka stwierdziła, że nie ma czasu na to, aby chodzić z psami do weterynarza i próbuje przekonać inspektorów, że zwierzęta są zadbane, a wychudzenie „powstało” w ciągu dwóch tygodni, a psy uczęszczają… na wystawy. Okazało się także, że inspektorzy nie mieli dostępu do historii leczenia zwierząt.

Tymczasem właścicielka wyprowadza trzeciego psa. Jesteśmy świadkami kolejnego cudu - cudu, że ten pies jeszcze żyje. Liczne wyłysienia, zrogowacenia naskórka, pozostała sierść matowa, przerażające wychudzenie - obraz nędzy i rozpaczy. Ponieważ do lecznicy są raptem dwie minuty jazdy, postanawiamy podskoczyć tam i naocznie przekonać się, jak sprawa z leczeniem naprawdę wygląda – relacjonują inspektorzy.

Jak się okazało, dwa psy były na szczepieniach przeciwko wściekliźnie w czerwcu 2021 roku, natomiast trzecie zwierzę ostatni raz widziało weterynarza trzy lata temu.

Wracamy na miejsce cudów - nie ma o czym gadać, psy zabieramy. Właścicielka zrzeka się do nich praw. Jadą do KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie, gdzie podczas przyjęcia doświadczają tego, czego chyba nigdy dotąd w swoim psim życiu - pełnej diagnostyki i troski. Waga pokazuje kolejno 9, 10 i 10,3kg. Dla informacji - waga prawidłowa dla samic to 11 -15 kg, a dla samców od 13- 17 kg. Psy słysząc wodę i czując jedzenie, potykają się o własne łapy – czytamy.

Rozpoczął się remont wiaduktu Poniatowskiego. Potrwa dwa lata.

QUIZ. Rozpoznasz serial po kultowym tekście? Arcytrudny test tylko dla fanów!

Pytanie 1 z 13
Kto to powiedział: "Każdy, absolutnie każdy, dzień jest jak podarunek i należy tak żyć, jakby każdy dzień był ostatnim"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE