Przyjdź w tym tygodniu do krakowskiego sądu po bezpłatną poradę prawną

2021-02-22 16:00 Kuba Paduch, Radio Eska
Przyjdź w tym tygodniu do krakowskiego sądu po bezpłatną poradę prawną
Autor: pixabay.com W Krakowie trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Czujesz, że padłeś ofiarą przestępstwa? W tym tygodniu możesz zgłosić się do Sądu Okręgowego w Krakowie po darmowa poradę co zrobić. W poniedziałek rozpoczęła się tegoroczna edycja Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Specjaliści czekają na osoby, które mają tego typu problemy w pawilonie K-22.

Bezpłatne porady prawne, wsparcie oraz wszelka pomoc doradcza. W krakowskim Sądzie Okręgowym trwa Tydzień Pomocy Osobom Poszkodowanym Przestępstwem. Od poniedziałku do piątku można przyjść do budynku sądu przy Rondzie Mogilskim w godzinach od ósmej do piętnastej i skorzystać z darmowej porady. Chodzi o trzy typy sytuacji.

Mamy zarówno postępowania prowadzone w toku jak i również takie sytuacje, gdy ktoś czuje się pokrzywdzony, jest na przykład postępowanie zgłoszone na policji, czy w prokuraturze, albo jeszcze trzeci wariant, kiedy ktoś jest rzeczywiście pokrzywdzony przestępstwem, ale postępowanie się nie toczy - mówi Sędzia Beata Górszczyk.

Do dyspozycji chętnych mieszkańców będzie w sumie piętnastu adwokatów. Rzecznik Okręgowej Izby Adwokackiej Wojciech Bergier mówi jakie sprawy są zgłaszane.

Najczęściej są to problemy sąsiedzkie, są to wszelkiego rodzaju informacje, które mogą nosić znamiona podejrzeń o oszustwo, to są wszystkie te internetowe przestępstwa, no często się zdarzają też sprawy rodzinne niestety - wymienia,

W ramach bezpłatnych porad można się również dowiedzieć gdzie i w jaki sposób można skorzystać z tak zwanego Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym. Pełną listę placówek gdzie można skorzystać z bezpłatnej porady znajdziecie tutaj.

Szczegóły Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Krakowie poznał Kuba Paduch:
Podejrzani o kanibalizm stanęli przed sądem w Szczecinie