W Małopolsce posypały się mandaty. Zatrważające dane tylko z jednego dnia

i

Autor: Małopolska Policja

Duża akcja policji w Małopolsce

Przejścia dla pieszych w Małopolsce nie są bezpieczne? Zatrważające dane

2023-03-18 10:19

Małopolska policja poinformowała o kolejnych działaniach podejmowanych w ramach bezpieczeństwa. Tym razem na terenie województwa mundurowi prowadzili akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Jednodniowe działania na terenie regionu poskutkowały znaczą liczbą wykroczeń. Dane mogą dawać do myślenia.

Liczba wykroczeń daje do myślenia

Małopolska policja poinformowała o kolejnych działaniach podejmowanych w ramach bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu. Mundurowi patrolowali teren województwa, zwracając szczególną uwagę na zagrożenia związane z wykroczeniami kierowców wobec pieszych czy rowerzystów.

Tylko w ciągu jednego dnia policjanci ujawnili… 1453 wykroczenia!

Prawdziwą plagą wciąż pozostają wykroczenia w pobliżu przejść dla pieszych. Funkcjonariusze odnotowali aż 941 zdarzeń dotyczących przekroczenia prędkości właśnie w pobliżu pasów. 

132 wykroczenia związane były z nieprawidłowym zachowaniem kierowców wobec pieszych.

- Podczas działań policjanci reagowali również na naruszenia prawa popełniane przez pieszych, których w sumie ujawniono 278. Najczęstsze wykroczenia pieszych to przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym, przekraczanie jezdni przy nadawanym czerwonym świetle oraz niestosowanie się do obowiązku używania elementów odblaskowych – informuje małopolska policja.

Mundurowi ujawnili także pięć wykroczeń kierowców wobec rowerzystów.

- Mimo że do wiosny coraz bliżej, na drogach przeważają niekorzystne warunki drogowe. Kierujący pojazdami powinni ciągle mieć na uwadze dynamicznie zmieniającą się sytuację na drodze. Warto stosować defensywny styl prowadzenia pojazdu – bardziej ukierunkowany na bezpieczeństwo – czytamy.

Policjanci wystosowali także apel do pieszych.

- Piesi muszą pamiętać o tym, że nie wolno im wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd. Ponadto im bardziej będą widoczni na drodze, tym większe będzie ich bezpieczeństwo. Zalecamy używanie elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym - gdzie są one obowiązkowe po zmroku, ale wszędzie tam, gdzie słaba widoczność mogłaby utrudnić kierującym dostrzeżenie pieszego z odpowiedniej odległości – dodaje policja.

Na PGE Narodowym wielkie przygotowania. Tak wygląda układanie murawy na boisku

Wednesday: arcytrudny QUIZ dla fanów! Czy uważnie oglądałeś serial?

Pytanie 1 z 10
Ile lat ma główna bohaterka w pierwszym sezonie serialu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE