"Proszę państwa, oto miś". Mały niedźwiadek śmigał w Dolinie Kościeliskiej!

2022-08-04 15:49
Niedźwiadek w Dolinie Kościeliskiej
Autor: Pixabay/screen FB Lubuscy Łowcy Burz

W Tatrach doszło do arcyciekawego zdarzenia. Malutki niedźwiadek wybiegł na tłoczną ścieżkę w Dolinie Kościeliskiej. Choć wyglądało to słodko i rozczulająco internauci grzmią „Na pewno mama czaiła się za krzakami. Turyści mają szczęście, bo niedźwiedzica w obronie maleństwa może zachować się różnie”.

Nawet na zatłoczonym szlaku do Doliny Kościeliskiej w środku dnia może przytrafić się niedźwiedź. Do takiej sytuacji doszło w Tatrach. Jednemu turyście udało się nawet uchwycić na zdjęciu młodego miśka.

– W całych Tatrach żyje około sześćdziesięciu niedźwiedzi. Na tej przestrzeni, po polskiej i słowackiej stronie jest blisko tysiąc kilometrów szlaków turystycznych, więc nasze szlaki przecinają się ze szlakami niedźwiedzi. Zwierzęta robią, co mogą, żeby nas omijać i żeby nas nie spotkać, ale czasem zdarza się, że potrzebują w środku dnia przejść przez taki bardziej popularny szlak turystyczny – mówi Jan Krzeptowski-Sabała z Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Przyrodnicy apelują do turystów, by w sytuacji napotkania na swojej drodze niedźwiedzia, nie zbliżali się do niego, ponieważ jego zachowanie jest nieprzewidywalne. Szczególnie niebezpieczne dla człowieka jest spotkanie na swojej drodze młodego osobnika, bowiem matka z małymi niedźwiadkami może być bardziej agresywna, broniąc swoich młodych.

Takie spotkanie w Dolinie Kościeliskiej wczoraj, Tatry.😮🐻 Zdjęcie: Maciej Dufrat

Opublikowany przez Lubuscy Łowcy Burz Sobota, 30 lipca 2022
Agnieszka Radwańska o Idze Świątek, powrocie na korty i życiu po zakończeniu kariery

QUIZ. Nauki ścisłe na poziomie szkolnym. Większość odpada przy piątym pytaniu!

Pytanie 1 z 10
Jaki jest symbol pierwiastka chemicznego rtęci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE