Pogoda na Boże Ciało w Krakowie i w Tatrach. Jaki będzie długi weekend?

i

Autor: Pixabay Pogoda na Boże Ciało w Krakowie i w Tatrach. Jaki będzie długi weekend?

Pogoda na Boże Ciało 2023

Prognoza pogody na Boże Ciało 2023. Jaka pogoda będzie na długi weekend w Krakowie i w Tatrach?

2023-06-07 7:40

Prognoza pogody na długi weekend. Boże Ciało wypada w czwartek, 8 czerwca. Święto zbliża się wielkimi krokami i dla wielu osób oznacza długi wypoczynek, a także wyjazdy. Jaka pogoda będzie na Boże Ciało w Krakowie i na Podhalu? Sprawdźcie poniżej.

Spis treści

  1. Pogoda na Boże Ciało w Krakowie i w Tatrach. Jaki będzie długi weekend?
  2. Kraków. Pogoda na Boże Ciało
  3. Jaka pogoda będzie w Tatrach na długi weekend?

Pogoda na Boże Ciało w Krakowie i w Tatrach. Jaki będzie długi weekend?

Boże Ciało wypada w czwartek, 8 czerwca. Wiele osób zdecydowało się wziąć urlop w piątek, 9 czerwca i zafundować sobie długi, czerwcowy weekend. Jaka będzie pogoda w stolicy Małopolski i na Podhalu? Wiele osób zastanawia się nad tym, ponieważ wolne dni to dobra okazja, by wyjechać czy pozwiedzać. Pogoda w maju nas nie rozpieszczała. Prawdziwie upalne dni można policzyć na palcach jednej ręki, a o ciepłych wieczorach w ogóle nie było mowy. Pogoda na długi weekend związany z Bożym Ciałem w Małopolsce jednak zapewne wielu ucieszy.

Kraków. Pogoda na Boże Ciało

Długi weekend w Krakowie będzie ciepły, lecz niespokojny. W czwartek, 8 czerwca w stolicy Małopolski termometry pokażą 23°C, co jest wymarzoną temperaturą, jeśli ktoś planuje wycieczki i spacery. Mogą natomiast wystąpić burze z piorunami, więc lepiej mieć przy sobie na wszelki wypadek parasol. Prognoza pogody na kolejne dni długiego, czerwcowego weekendu nie jest do końca optymistyczna. Choć ma być ciepło, bo 24°C, to może padać, miejscami nawet intensywnie. Taka aura ma utrzymać się w piątek, sobotę i niedzielę.

Jaka pogoda będzie w Tatrach na długi weekend?

W Boże Ciało, czyli czwartek, 8 czerwca w Zakopanem na termometrach w ciągu dnia zobaczymy 18°C, zaś wieczorem i w nocy temperatura spadnie nawet do 10°C. Mogą też wystąpić ulewy i burze. W piątek, 9 czerwca oraz w sobotę, 10 czerwca będzie 20°C, a w niedzielę, 11 czerwca - 20°C. Prognoza pogody na długi weekend w czerwcu w Tatrach pokazuje, że będzie częściowo słonecznie z przelotnymi opadami, a nawet możliwymi burzami i ulewami. Znacznie chłodniej będzie na przykład w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, bo od 9 do 13ºC. Na Kasprowym Wierchu w Boże Ciało będzie od 7 do 11ºC, zaś nad Morskim Okiem od 9 do 15ºC.

Ceny parkowania w Zakopanem. Gdzie najlepiej zaparkować w Tatrach? [ZDJĘCIA, CENY, ADRESY]

"Zacznij od Bacha" Zbigniewa Wodeckiego wybrzmiało na Rynku Głównym w Krakowie. Startuje Wodecki Twist Festiwal
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE