wiatr, deszcz

i

Autor: pexels Prognoza pogody: 18-21 listopada. Synoptycy nie mają dobrych informacji

Synoptycy nie mają dobrych wieści: silny wiatr i opady deszczu. FATALNA pogoda zostanie z nami na dłużej!

2021-11-18 9:11

Najbliższe dni nie będą nas rozpieszczać pod kątem pogodowym. Przez Polskę przetaczać się będzie chłodny front atmosferyczny. Ten przyniesie nam bardzo silny wiatr oraz opady deszczu. Kiedy możemy liczyć na poprawę pogody?

Prognoza pogody: 18-21 listopada. Synoptycy nie mają dobrych informacji

Większość z nas chyba już zdążyła zapomnieć o ciepłym i słonecznym początku listopada. W ostatnich dniach nad Polską unosił się tzw. zgniły wyż. Ten przyniósł bardzo dużą wilgotność, mgły oraz chłód. W wielu miejscach Polski próżno było szukać słońca.

Niestety prognozy synoptyków na kolejne dni również nie są optymistyczne. Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, przez Polskę z zachodu na wschód przemieszcza się chłodny front atmosferyczny związany z niżem z rejonu Morzą Norweskiego. Co to dla nas oznacza? Opady deszczu, w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Co więcej, będzie też mocno wiać. Porywy wiatru będą silne, największe osiągające 65 km/h na wybrzeżu. W głębi kraju wiatr stopniowo będzie stawać się porywisty.

Montaż iluminacji świątecznych w Warszawie

Najsilniejsze porywy wiatru będą w nocy z piątku na sobotę i wystąpią na wybrzeżu; tam wiatr osiągał będzie do 90 km/h; w północnej połowie kraju porywy będą do 70 km/h. W sobotę prognozowane jest słabnięcie wiatru - czytamy w komunikacie IMGW.

Temperatura również nie będzie nas rozpieszczać. Na termometrach w czwartek zobaczymy maksymalnie 7 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i w Trójmieście. Na pozostałym obszarze kraju 5-6 stopni. W piątek będzie cieplej, od 8 do 11 stopni, ale opady deszczu i wiatr będą potęgować odczucie chłodu. Podobnie będzie w sobotę.

Prognoza pogody listopad. Kiedy poprawa pogody?

Pogoda zacznie się poprawiać w niedzielę. Wtedy na niebie zobaczymy więcej słońca, szczególnie na południu kraju. Przypomnijmy jednak, że w przyszłym tygodniu prognozowane są opady śniegu oraz mróz. Więcej pisaliśmy o tym tutaj:

Atak dużego MROZU i opady ŚNIEGU jeszcze w listopadzie! Synoptycy potwierdzają nadejście zimy!

Sonda
Czy nie możesz się już doczekać pierwszych opadów śniegu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE