Szczepienie

i

Autor: whitesession/Pixabay/cc0

Prezydent Jacek Majchrowski apeluje o szczepienia dzieci przeciwko COVID-19

2021-08-13 10:09

W związku ze zbliżającą się czwartą falą koronawirusa władze zachęcają, by osoby, które jeszcze nie zaszczepiły się przeciwko COVID-19, jak najszybciej się na to zdecydowały. Apeluje o to też prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Chodzi również o szczepienia dzieci.

Czwarta fala pandemii koronawirusa w Polsce wydaje się nieunikniona. Wszystko przez wariant Delta, który obecnie szerzy się na całym świecie. Przedstawiciele rządu podkreślają, że póki co, skuteczną metodą zapobiegania szybkiego rozwoju pandemii są szczepienia. Te chronią przed zakażeniem lub znacznie zmniejszają ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19.

Pisz na Mazurach. 14-letni Ernest zginął, ratując żeglarzy. Miejsce tragedii nad rzeką Pisą

Niestety w ostatnim czasie popularność szczepień znacznie spadła. Do przyjęcia preparatu zachęcają nie tylko gwiazdy telewizji czy sportu. Ostatnio zrobił to również prezydent Krakowa. Jacek Majchrowski zaapelował o szczepienie dzieci przeciwko COVID-19. W piśmie do rodziców prezydent zachęca do przyjęcia preparatu jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, tak by najmłodsi uzyskali pełną odporność. Pozwoli to na bezpieczny powrót uczniów do placówek oświatowych.

Jacek Majchrowski podkreślił również, że na terenie Krakowa mamy powszechny dostęp do punktów szczepień w tym preparatem Pfizer, który jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży. Zgodnie z wytycznymi Europejskiej Agencji Leków szczepionkę przeciw COVID-19 mogą przyjąć dzieci, które ukończyły 12. rok życia.

Sonda
Czy zaszczepisz swoje dziecko przeciwko koronawirusowi?