Prawie siedem milionów złotych wsparcia dla dzieci w pieczy zastępczej w Małopolsce

2020-07-31 17:31 Wojciech Sidorowicz
szkoła, nauka w domu, ilustracja
Autor: Shutterstock

Niemal siedem milionów złotych wsparcia otrzymają dzieci objęte pieczą zastępczą w Małopolsce. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup laptopów, oprogramowania komputerowego, a także maseczek, rękawiczek czy środków do dezynfekcji.

Pieniądze pochodzą z programu "Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19". Pomoc trafi między innymi do Rodzinnego Domu Dziecka „Dar serca” w Skawinie.

- Pandemia nas, jak i wielu, bardzo zaskoczyła i nie byliśmy przygotowani na poradzenie sobie chociażby z nauką naszych podopiecznych. Sprzęt komputerowy to jest to, co najbardziej jest nam teraz potrzebne, bo nie wiemy, jaka sytuacja zastanie nas we wrześniu, kiedy dzieci będą wracały do szkół. Wcześniej nie posiadaliśmy takiej ilości sprzętu, która pozwoliłaby w pełni uczestniczyć naszym podopiecznym zdalnej nauce - mówi brat Marcin Mistur, dyrektor Rodzinnego Domu Dzieci "Dar serca" w Skawinie.

Wsparcie otrzymają nie tylko Domy Dziecka, ale także rodziny zastępcze i placówki opiekuńczo-wychowawcze.

- Powiat krakowski otrzyma prawie 400 tysięcy złotych. Za te pieniądze planujemy kupić sprzęt komputerowy. Zakładamy, że będą to 102 zestawy komputerowe z pełnym oprogramowaniem. Zakupimy także środki higieniczne - mówi Wojciech Pałka, starosta krakowski.

W ramach programu Kraków otrzyma prawie 750 tysięcy. Łącznie w Małopolsce dofinansowanych zostanie ponad 2200 podmiotów pieczy zastępczej.

Prawie 7 milionów złotych na wsparcie dzieci w pieczy zastępczej. Mówi brat Marcin Mistur, dyrektor RDD "Dar Serca" w Skawinie:
Pierwsze podanie komórek CAR-T u dziecka w Polsce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.