Prawie milion złotych dla sześcioraczków z Tylmanowej. Pieniądze poszły z budżetu Małopolski

2020-02-25 10:30
Para prezydencka u sześcioraczków w Małopolsce
Autor: Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

To będzie spore wsparcie dla maluchów z Tylmanowej. Sześcioraczkom został przekazany prawie milion złotych od władz województwa małopolskiego. To kolejne już kolejne wsparcie dla rodziny z Tylmanowej. W miniony weekend rodzinę z Małopolski odwiedziła też Para Prezydencka.

Decyzja o przekazaniu tak ogromnej sumy zapadła podczas poniedziałkowej sesji Sejmiku Małopolskiego. Władze województwa zdecydowały się podarować dokładnie 919 tysięcy złotych. Pieniądze te zostaną przeznaczone na rehabilitację dzieciaków, czy zapewnienie im odpowiedniej całodobowej opieki, która nad sześciorgiem maleństw nie jest taka łatwa.

Wcześniej maluchy otrzymały już od władz Małopolski 485 tys. zł m.in. na wyprawkę oraz zatrudnienie opiekunek. Premier Mateusz Morawiecki przekazał rodzinie dziewięcioosobowy samochód.

Przypomnijmy, że sześcioraczki z Tylmanowej przyszły na świat w maju ubiegłego roku w 29. tygodniu ciąży. To pierwsze sześcioraczki w Polsce. W miniony weekend maluchy odwiedziła para prezydencka.

Kubek do kawy na kaucję Kraków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE