ubodzy

i

Autor: Materiały prasowe

Powraca Sylwester z Ubogimi. Gdzie w tym roku spotkają się samotni i osoby z problemem bezdomności?

2022-12-02 11:29

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa do krakowskiego liceum powraca wyjątkowe wydarzenie. Sylwester z Ubogimi organizowany przez Liceum św. Rity ponownie przyjmie do siebie osoby zmagające się z problemem bezdomności, samotne i niepełnosprawne. Na uroczystości pojawi się prawie 300 osób. Organizatorzy poszukują wolontariuszy, którzy pomogą w przygotowaniu przyjęcia.

Spędź Sylwestra z potrzebującymi. Wolontariusze poszukiwani

Spędź Sylwestra z potrzebującymi – zachęca młodzież z parafii Dobrego Pasterza w Krakowie. Już po raz piąty organizują zabawę sylwestrową z ubogimi. Będą imienne zaproszenia, ciepłe posiłki i taneczna zabawa do białego rana. Aby jednak wszystko się udało, potrzebna jest pomoc blisko 80 wolontariuszy.

- Wolontariusze przeładowują salę dzień przed Sylwestrem i w trakcie samego Sylwestra. Pomagają, jako kelnerzy, jako osoby towarzyszące wszystkim gościom, czy też zapraszają do zabaw tanecznych. Cały czas trwają zapisy dla nowych wolontariuszy, można się zgłosić poprzez naszą stronę internetową - mówi Krzysztof Szymkiewicz, koordynator sylwestra z ubogimi.

Wydarzenie odbędzie się w liceum św. Rity przy ul. Skałecznej 10, nieopodal klasztoru na Skałce w Krakowie. Organizatorzy spodziewają się około 250. osób.

Zgodnie z zapowiedziami, ma to być Sylwester z prawdziwego zdarzenia. Każdy gość zasiądzie w miejscu przygotowanym specjalnie dla niego przy bogato zastawionym stole w pięknie przystrojonej sali. Szacowany koszt organizacji imprezy to kilkanaście tysięcy złotych.

Wyjątkowa tradycja Sylwestra z Ubogimi. Ten dzień ma być radosny dla wszystkich

Sylwester z Ubogimi w Krakowie od 2016 roku organizuje grupa wolontariuszy przy Parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza. Inicjatywa zrodziła się po Światowych Dniach Młodzieży. Celem wydarzenia jest zapewnienie opieki osobom opuszczonym i zmagającym się z problemem bezdomności. Wolontariusze chcą pokazać, że każdy zasługuje na to, by spędzić ostatni dzień w roku w wyjątkowej i radosnej atmosferze.

- Warto w tym uczestniczyć, bo jest to ogromne doświadczenie dzielenia się dobrem. Może jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że uczestniczymy w różnych balach, imprezach. Jednak dla naszych gości często jest to pierwszy bal nawet od studniówki, więc towarzyszenie im w tym, widzenie ich radości jest czymś, co na samym początku roku bardzo rozgrzewa serce - dodaje Anna Miller, jedna z wolontariuszek.

W Sylwestrze będą uczestniczyły osoby na różne sposoby wykluczone – bez dachu nad głową, samotne, niepełnosprawne. Zaproszenia dla nich są dystrybuowane w czterech lokalizacjach:

  • W siedzibie Dzieła Pomocy św. Ojca Pio - ul. Loretańska 11,
  • U sióstr albertynek - ul. Jana Woronicza 10,
  • W Kuchni św. Brata Alberta – Caritas archidiecezji krakowskiej- ul. Józefa Dietla 48,
  • W Stowarzyszeniu Przyjaciół im. św. Brata Alberta - ul. Reformacka 3.

Młodzieżowe Słowa Roku - czy znasz znaczenie wszystkich? Rozwiąż nasz quiz i udowodnij!

Pytanie 1 z 9
Młodzieżowe Słowo Roku 2021 - śpiulkolot
W Lesznie powstała Chatka Świętego Mikołaja