Wisła Kraków - Arka Gdynia

Autor: Cyfrasport Wisła Kraków - Arka Gdynia

Porażka na pożegnanie zawodników. Kibice Białej Gwiazdy podziękowali legendom klubu wrzawą na trybunach

2020-07-18 21:30

Wisła Kraków przegrała na zakończenie sezonu z Arką Gdynia 0:1. Mecz odbył się w cieniu pożegnań z legendami klubu. Dla Pawła Brożka i Marcina Wasilewskiego był to ostatni występ w barwach Białej Gwiazdy.

Mecz z Arką Gdynia był ostatnim w barwach Wisły dla kilku zawodników. Przed pierwszym gwizdkiem klub poinformował, że z Białą Gwiazdą po sezonie pożegnają się między innymi Krzysztof Drzazga, Mateusz Hołownia czy Marcin Wasilewski. Na tej liście znalazł się również Paweł Brożek, który wcześniej poinformował o zakończeniu kariery.

Wisła rozpoczęła mecz w mocno eksperymentalnym składzie, co nie przeszkodziło drużynie z Krakowa w szybkim narzuceniu swoich warunków gry. Z posiadania piłki jednak niewiele wynikało, a nieliczne strzały z łatwością wpadały w rękawice bramkarza Arki. Przed końcem pierwszej połowy Arkowcy niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Bramkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zdobył Oskar Zawada.

Po przerwie obraz spotkania nie uległ zmianie. Wisła prowadziła grę, ale nie potrafiła tego przełożyć na groźne sytuacje bramkowe. W 65. minucie sędzia podyktował rzut karny. Do strzału podszedł Marcin Wasilewski, który kilka minut wcześniej pojawił się na murawie, ale fatalnie wykonał jedenastkę i wynik nie uległ zmianie.

W 73. minucie na boisku zameldował się Paweł Brożek przy głośnych owacjach kibiców. Legenda Białej Gwiazdy oddała nawet groźny strzał na bramkę Arki, jednak poradził sobie z nim dobrze dysponowany tego dnia Kacper Krzepisz. Później Wisła nie potrafiła już sforsować obrony gości i wynik do końca nie uległ zmianie, choć swoje sytuacje mieli również przyjezdni.

- Bardzo nam zależało by zamknąć trudny sezon zwycięstwem i podziękować kibicom. Nie można odmówić zawodnikom zaangażowania, ale czegoś nam dzisiaj zabrakło. Chcę podziękować całej drużynie, że zrealizowali cel nakreślony na drugą część sezonu. Gratulacje dla kibiców za wsparcie w trudnych momentach oraz naszych legend, które zagrały w barwach Wisły po raz ostatni. Marcin i Paweł zawsze byli ostoją klubu ich doświadczenie pomogło w utrzymaniu w Ekstraklasie - mówił po meczu trener Białej Gwiazdy Artur Skowronek.

Wisła Kraków zakończyła sezon na ostatniej bezpiecznej pozycji w lidze. Teraz podopieczni Artura Skowronka udadzą się na krótki urlop. Pierwszy trening przed następnym sezonem odbędą już 30 lipca. Rozpoczęcie kolejnego sezonu planowane jest na połowę sierpnia.

Biegacz długodystansowy Szymon Makuch charytatywnie pokona trasę z Helu do Krakowa. Posłuchaj rozmowy Łukasza Miłoszewskiego: