Polska przygotowuje granice do obrony? "Wygląda jakby wiedzieli o czymś, o czym my jeszcze nie wiemy"

2023-02-23 15:20

Polski rząd rozpoczął budowę umocnień na granicy z Rosją. To nie żart, a oficjalny komunikat ze strony szefa Ministerstwa Obrony Narodowej, Mariusza Błaszczaka. Według niego chodzi o prewencyjną rozbudowę zabezpieczeń na granicach z Rosją i Białorusią, jednak takie procedury wzbudziły spory niepokój wśród internautów. Gdzie pojawiły się umocnienia i co może sugerować ich pojawienie się?

Umocnienia na polskich granicach. Gdzie powstały?

Od momentu agresji Rosji na Ukrainę, do której doszło niespełna rok temu, sytuacja międzynarodowa staje się coraz bardziej napięta. Wszechobecne zbrojenia, sprzęt wojskowy i wizyty prominentnych, światowych polityków niemal diametralnie zmieniły postrzeganie świata, zwłaszcza w Europie Środkowo-Wschodniej.

Od początku inwazji MON ogłaszał wiele zakupów dla armii, w tym m.in. 250 czołgów M1A2 Abrams, docelowo łącznie 1000 koreańskich K2 Black Panther, 672 haubice samobieżna K9A1, 12 lekkich samolotów bojowych FA-50 czy prawie 500 wyrzutni HIMARS.

Zbrojenia są oczywiście elementem odstraszania, podobnie jak… umocnienia na granicach, których budowa właśnie się rozpoczęła, o czym w mediach społecznościowych powiedział szef MON, Mariusz Błaszczak:

- Rozpoczęliśmy prewencyjną rozbudowę zabezpieczeń na granicy z Rosją i Białorusią. To element naszej strategii obrony i odstraszania. Pierwsze umocnienia są już rozmieszczane na granicy z Obwodem Kaliningradzkim – czytamy we wpisie.

Pod postem niemal natychmiast pojawiła się fala komentarzy. Umocnienia postawione na granicy to zapory przeciwpancerne, tzw. "jeże".

- To wygląda jakby wiedzieli coś, o czym my jeszcze nie wiemy – pisze jeden z użytkowników Twittera.

- Wiecie o czymś, o czym obywatele nie wiedzą? – dodaje inny.

Gen. Skrzypczak ZDRADZA: Zrobią Rosjanom DRUGĄ CZECZENIĘ!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Pytamy o wyspy. Zdobądź minimum 12/15

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. Co jest stolicą Irlandii?