Policjanci będą kontrolować przystanki w Krakowie! Z czym to jest związane?

2020-12-15 14:37
autobus MPK
Autor: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie Policjanci będą kontrolować przystanki w Krakowie! Z czym to jest związane?

W najbliższych dniach w Krakowie możemy spodziewać się kontroli policji na przystankach komunikacji miejskiej. To jednak jeszcze nie wszystko. Funkcjonariusze pojawią się również w tramwajach i autobusach. Co będą sprawdzać?

Policja skontroluje komunikację miejską i przystanki w Krakowie

Tym, że policja regularnie wizytuje sklepy, galerie handlowe czy komunikację miejską nie powinniśmy być zaskoczeni. Ma to oczywiście związek z pandemią koronawirusa. Funkcjonariusze sprawdzają, czy klienci w sklepach oraz pasażerowie w pojazdach przestrzegają reżimu sanitarnego. Chodzi tu m.in. o obowiązek zakrywania ust i nosa.

Niedzielny protest Strajku Kobiet w Krakowie. Gonitwa po ulicach z Policją, która próbowała zablokować pochód.

Teraz kontrole odbywać się będą również na przystankach. Jak czytamy w komunikacie, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na stosowanie się do przepisów nie tylko podróżujących pasażerów, ale także osoby oczekujące na przystankach.

Wraz z policjantami w kontrolach uczestniczyć będą inspektorzy ruchu MPK.

Posłuchaj o nerwicy wegetatywnej. Poznaj jej przyczyny, objawy i sposób leczenia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE