Policja w Krakowie podsumowała świąteczny weekend. Nie obyło się bez mandatów!

2021-04-06 15:11 nm
Policja w Krakowie podsumowała świąteczny weekend. Nie obyło się bez mandatów!
Autor: KMP w Krakowie Policja w Krakowie podsumowała świąteczny weekend. Nie obyło się bez mandatów!

Policja w Krakowie cały czas prowadzi kontrole w kwestii przestrzegania obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa. Te odbyły się także w weekend wielkanocny. Niestety nie obyło się bez mandatów. Ukarano m.in. ponad 200 osób, które nie zasłaniały ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Świąteczny weekend nie oznaczał przerwy w kontrolowaniu przestrzegania obostrzeń. Policja sprawdzała zarówno lokale w mieście, jak i obowiązek zakrywania ust i nosa przez krakowian/ Niestety nie wszyscy stosowali się do tych poleceń. Funkcjonariusze w tej kwestii interweniowali ponad 240 razy. Nałożono w sumie 231 mandatów. Sporządzonych zostało również 9 notatek, które mogą zakończyć się skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

Raport z anteny, 06.04, godz.10

Policja sprawdziła również blisko 180 placówek, w tym 27 lokali gastronomicznych oraz 23 siłownie i kluby fitness. Nieprawidłowości ujawniono w jednej restauracji. Kontrolowano również placówki handlowe (152 miejsca) oraz osoby przebywające na kwarantannie. W przypadku 175 toczy się postępowanie wyjaśniające. Nie zastano ich bowiem w miejscu, w którym powinni odbywać kwarantannę.

Funkcjonariusze interweniowali też w kościołach, gdzie otrzymali zgłoszenie o zbyt dużej liczbie wiernych. Na 10 zgłoszeń, 8 z nich zostało potwierdzonych. W jednym przypadku policjanci zauważyli, że nie wszyscy wierni uczestniczący w nabożeństwie posiadali założone maseczki. W związku z tym nawiązano kontakt z księdzem odpowiedzialnym za organizację mszy, który nakazał wiernym założenie maseczek. Interwencja zakończona została pouczeniem. W innym przypadku mundurowi stwierdzili zbyt dużą ilość wiernych wewnątrz świątyni. Informacja ta została przekazana księdzu prowadzącemu nabożeństwo, który w trakcie mszy poprosił część wiernych o opuszczenie kościoła. Tym razem policjanci również zakończyli interwencje pouczeniem.