Policja w Krakowie nawołuje do pozostania w domu. Na ulice wyjechały radiowozy [WIDEO]

2020-03-25 11:00 NM
Radiowóz
Autor: Pixaby

Na krakowskich ulicach coraz częściej pojawiają się policyjne radiowozy. Nie chodzi tu jednak tylko o kontrolę bezpieczeństwa na drogach. Funkcjonariusze za pomocą megafonów nawołują do pozostania w domu.

O tym, że w obecnych czasach nie powinniśmy opuszczać miejsc zamieszkania bez wyraźnych powodów, wie już chyba każdy. Krakowska policja przypomina o tym dodatkowo. Na ulicach miast, czy osiedlach można zauważyć radiowozy, które przez megafon apelują do pozostania w domu. Funkcjonariusze proszą również o unikanie bezpośredniego kontaktu z innymi oraz zgromadzeń.

Tu policja. W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa prosimy aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, zachowując dystans co najmniej dwóch metrów. Prosimy o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia - apeluje policja z radiowozów.

Policja w Krakowie apeluje o pozostanie w domach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Przypomnijmy, że w Polsce obowiązuje stan epidemiczny. Dodatkowo w miniony wtorek zostały wprowadzone nowe obostrzenia Rządu. Wyjścia z miejsc zamieszkania powinny zostać ograniczone do minimum. Można wyjść po zakupy, do apteki, czy do lekarza. Dozwolone są podróże do pracy. Jeśli chodzi o spacery, to zalecane jest ograniczanie ich do minimum. Gdy wybieramy się na przechadzkę to tylko w towarzystwie jednej osoby lub najbliższej rodziny. Więcej o nowych obostrzeniach przeczytacie poniżej.