Policja podsumowała kontrole maseczek w komunikacji miejskiej. Posypały się mandaty.

2020-09-25 7:37 nm
Autobus MPK Kraków
Autor: Lukas 3z/ Wikimedia Commons

Podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w krakowskich autobusach przeprowadzono kontrole pod kątem noszenia maseczek przez pasażerów. Niestety nie wszyscy stosowali się do zaleceń sanitarnych. Policjanci nałożyli mandaty. Ile dokładnie?

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to wydarzenie cykliczne, w tym roku przypadło na okres 16-22 września. Z tej okazji inspektorzy ruchu baczniej sprawdzali funkcjonowanie komunikacji miejskiej. 22 września mieszkańcy Krakowa natomiast mogli podróżować tramwajami i autobusami za darmo.

To jednak jeszcze nie wszystko. Policja wraz z inspektorami ruchu przeprowadzała kontrolę w autobusach aglomeracyjnych. Funkcjonariusze sprawdzali, czy pasażerowie w pojazdach mają na sobie maseczki.

Niestety nie wszyscy stosowali się do zaleceń sanitarnych. Skontrolowano w sumie 39 autobusów. Wśród nich odnotowano 15 naruszeń ws. noszenia maseczki. Policja nałożyła też dwa mandaty. Oba za spożywanie alkoholu - na przystanku i w autobusie.

Przypomnijmy, że obowiązek zakrywania usta i nosa obowiązuje w komunikacji miejskiej, urzędach, czy galeriach handlowych. Za jego niestosowanie grozi mandat w wysokości 500 zł. W przypadku jego nieprzyjęcia policja kieruje sprawę do sądu, a ten może nałożyć na nas grzywną. Sprawa może także zostać skierowana do sanepidu. Wtedy grozi nam kara w wysokości do 30 tys. zł.

ESKA XD #002

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Posłuchaj, jakie są rodzaje chałwy. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.